לילה לבן בירושלים עם חבר הכנסת הצבעוני ביותר במשכן

עשרות הגיעו לסיור שארגן אורן חזן ברחבי הבירה לרגל 48 שנים לאיחוד העיר. חזן התייחס למצב המתוח בירושלים וקרא לשלול את התושבות של פלסטיני שפגע ביהודי. "אנו לא צריכים לפחד ללכת בכל מקום בארץ הזו"

יאיר אלטמן
17/05/2015
"לא צריכים לפחד ללכת בכל מקום בארץ הזו". אורן חזן בסיור הלילה(צילום: יוני קדם)

במהלך יום ירושלים, שחל היום (ראשון) ומציין 48 שנים לאחדותה של העיר תחת ריבונות ישראלית, יתקיימו אירועים רבים ובראשם ריקוד הדגלים המסורתי. אך אחד האירועים הצבעוניים אירע דווקא הלילה, במהלך סיור שארגן חבר הכנסת הטרי אורן חזן מהליכוד ברחבי הבירה. בין המשתתפים היו כמה עשרות מצעירי המפלגה, חרדים וכמה עיתונאים שהעדיפו לבלות לילה לבן עם חבר הכנסת החדש והמסקרן.

הסיור, שנמשך כארבע שעות, החל בשכונת משכנות שאננים, ומשם המשיך לגיא בן הינום, קבר דויד, סיור גגות בעיר העתיקה והכותל. חזן פתח את הסיור בכמה מילים על גל האירועים האלימים שעמם מתמודדים תושבי העיר בחודשים האחרונים. "ביקרנו במקום שבו נרצח שלום שרקי ואנו לא צריכים לפחד ללכת בכל מקום בארץ הזו. זו הארץ שלנו. העיר הענקית הזו הולכת ומתרחבת ואנו נראה עוד בנייה במזרח העיר, זה חד משמעי".

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - הרופאים ממליצים והמטופלים מרוצים

מוגש מטעם בי קיור לייזר
נראה עוד בנייה במזרח העיר, זה חד משמעי". חזן בכותל, הלילה(צילום: יוני קדם)

חזן הוסיף להתייחס למצב המתוח בעיר במהלך הסיור ואמר: "פלסטיני שלא יודע לכבד את התושבות שניתנה לו (בירושלים - י"א) ומרים יד על יהודי תושב ישראלי צריך לשלול לו את התושבות, שעמה הוא מקבל זכויות רפואיות, ביטוח לאומי וזכויות נוספות".

לדבריו, "אותם תושבים פלסטינים קיבלו מאיתנו חיבוק חם ואוהב להיות חלק מהדבר הנפלא הזה שנקרא מדינת ישראל. ברגע שהם מרשים לעצמם לנצל ניצול ציני את טוב ליבו של עם ישראל אנחנו צריכים לשים לזה סוף ואני לא מתבייש להגיד את זה. אני אפעל בחקיקה ובאמצעים נוספים לשם כך". בהמשך אף תקף חזן את תהליך ההתנתקות ואמר כי "הגירוש, עוד מעט עשור, היה טעות גדולה".

סיור לילה עם ח"כ אורן חזן בירושלים, 16 במאי 2015(צילום: יוני קדם)

כשנשאל חזן מדוע לא מונה בממשלה שר לענייני ירושלים ענה: "ברגע שאתה שם שר מיוחד לירושלים אתה הופך את הנושא למשהו מיוחד. אנו לא צריכים להכניס אותה לאיזה תחימה מיוחד ולעורר שאלות פוליטיות ואין מה ללכת ולחפש חיכוך מיוחד. זו דעתי".

חזן נשאל לגבי אי-הצטרפותו של אביגדור ליברמן לקואליציה, אך הוא סירב להתייחס לנושא באופן ישיר. "הציבור הוא ציבור ימני, הציבור אמר את דברו והדלת לממשלה פתוחה, הוא רק צריך להגיד כן", אמר. "אני לא רוצה להתייחס מעבר לכך בעיקר משום שמדובר בפוליטיקה קטנה וקטנונית".

"משהו תמים ויפה"(צילום: יוני קדם)

אריאל אילוז, סטודנט לאדריכלות בבצלאל, סיפר מדוע בחר להשתתף בסיור. "שמעתי על היוזמה בפייסבוק והחלטתי שזו אחלה הזדמנות", אמר אילוז. "רצה הגורל וגם מזג האוויר מעולה. זה משהו תמים ויפה אבל מאוד חשוב. עשרות אנשים שהסכימו לוותר על כמה שעות שינה וזה לא מובן מאליו. יש כאן צעירים ומבוגרים. מדובר ביוזמה מבורכת ואם היו יודעים על זה יותר היינו רואים הרבה יותר אנשים. כשאנשים מטיילים בירושלים הם לא מכירים את הסיפורים של העיר הזו ואתה מגלה כל פעם סיפור נוסף".

"כשאנשים מטיילים בירושלים הם לא מכירים את הסיפורים של העיר "(צילום: יוני קדם)

אראלה דגן, בת 45 מתל אביב, שיבחה את חזן על היוזמה ואמרה: "חזן יודע להדריך ומעביר את החומר בצורה הומוריסטית כמו שהוא יודע לעשות. אני עוכבת אחר הפייסבוק שלו באדיקות. אני חושבת שמדובר ברעיון מצוין - חשוב שנלמד ברגליים ונראה בעיניים את המקומות עליהם מושתת העם שלנו".

שאול כהנא, חרדי מרחובות שהשתתף בסיור, סיפר: "אני מכיר את אורן חזן מהיום שהוא החליט להתמודד בפריימריז בליכוד. עקבתי אחרי הפעילות שלו וראיתי שלמרות שהוא אדם חילוני הוא קרוב למסורת. דיברתי איתו והוא אמר לי שהוא רוצה להכיר יותר את הציבור החרדי. הוא אדם חם שמנסה לאחד את המגזרים ומסתכל על כולם כעם ישראל אחד".

סיור לילה עם ח"כ אורן חזן בירושלים, 16 במאי 2015(צילום: יוני קדם)
סיור לילה עם ח"כ אורן חזן בירושלים, 16 במאי 2015(צילום: יוני קדם)
סיור לילה עם ח"כ אורן חזן בירושלים, 16 במאי 2015(צילום: מערכת וואלה!, יאיר אלטמן)
סיור לילה עם ח"כ אורן חזן בירושלים, 16 במאי 2015(צילום: מערכת וואלה!, יאיר אלטמן)
סיור לילה עם ח"כ אורן חזן בירושלים, 16 במאי 2015. יאיר אלטמן, מערכת וואלה!
סיור לילה עם ח"כ אורן חזן בירושלים, 16 במאי 2015(צילום: מערכת וואלה!, יאיר אלטמן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully