וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טרגדיה באוסטריה:172 הרוגים בתאונת רכבת

11.11.2000 / 11:43

נוסעי הרכבת שעלתה בלהבות בתוך מנהרה בסמוך לזלצבורג נחנקו למוות. הטלוויזיה האוסטרית דיווחה כי שמונה מהנוסעים הצליחו להימלט; מוקדם יותר דווח על עשרה פצועים קל שחולצו; כוחות הצלה רבים הגיעו למקום, בהם 13 מסוקים; מסלול הרכבת חוצה מדרון הר תלול

כ-160 בני אדם נחנקו למוות בתאונת הרכבת הקטלנית הבוקר באוסטריה. הטלוויזיה האוסטרית דיווחה כי אין ניצולים בקרב הנוסעים שנמצאו בתוך הרכבת הבוערת. הרכבת עלתה באש שעה שחצתה את מנהרת קיצסטיינהורן. המנהרה חוצה מדרון הר תלול כמאה קילומטרים מערבית לעיר זלצבורג. ככל הנראה, נקרע אחד הכבלים שמושך את הרכבת במעלה ההר, דבר שהביא לנפילתה. צוותי חילוץ רבים הגיעו למקום בהם 13 מסוקים.

הטלוויזיה האוסטרית ציטטה את ראש עיריית זלצבורג שאמר כי ככל הידוע לו אין ניצולים בקרב 180 הנוסעים שהיו על הרכבת פרט לשמונה בני אדם שהצליחו להימלט. קולה של קריינית הטלוויזיה האוסטרית נשבר כשאמרה: "הוא (המושל) לא הותיר לנו ספק אלא להבין שמדובר במספר גבוה מאוד של הרוגים"

הרכבת שעלתה באש בשעות הבוקר, נמצאת בעומק של 600 מטרים מהכניסה אל המנהרה. הנוסעים על הרכבת הם גולשי סקי שהיו בדרכם לאתרי גלישה באזור. רופאים רבים ששהו בכנס בזלצבורג בסמוכה, הוזעקו למקום האירוע כדי לסייע.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully