וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהלי בתי החולים מתנגדים לבניית בית חולים חדש בעיר אשדוד

10.11.2000 / 21:06

במכתב לשרי הבריאות והאוצר טוענים הרופאים כי אין טעם בהקמת בית חולים חדש בזמן שהקיימים סובלים ממצוקה כלכלית; דורשים להרחיב את בתי החולים בסמוך לאשדוד

מאת מוטי גל

איגוד מנהלי בתי החולים יצא היום נגד המכרז שפירסם משרד הבריאות להקמת בית חולים חדש בעיר אשדוד.

במכתב שהופנה לשרי הבריאות והאוצר טוענים אנשי האיגוד כי אין טעם בהקמת בית חולים חדש בזמן שבתי חולים קיימים סובלים מבעיות כלכליות.

לדברי האיגוד, מצבה הכלכלי של המדינה בכלל ושל מערכת הבריאות בפרט, מצביעים על קשיים כלכליים בהפעלת בתי החולים הציבוריים. האיגוד מתריע ומתנגד מזה מספר שנים לקיצוץ ההולך וגובר בתקציבי המדינה המופנים לנושאי הבריאות השונים. "עובדות אלו אינן מתיישבות עם ההגיון שבבניית בית חולים נוסף באיזור אשדוד" כתבו המנהלים.

ועד איגוד מנהלי בתי החולים דורש להרחיב תחילה את בתי החולים הגובלים בעיר אשדוד, בית חולים קפלן ברחובות ובית החולים ברזילי באשדוד, במידה ומספיקים המקורות התקציביים לבנייתו של בית חולים חדש. "גם שיפור תשתיות הכבישים עשויה להועיל יותר לתושבי אשדוד, כאשר העלות תהא גם נמוכה יותר" הוסיפו חברי הועד.

בפנייה, ביקשו מנהלי בתי החולים למחות, לטענתם, על גישת האוצר ומשרד הבריאות. הם דורשים לעצור את מהלך המכרז, שכן בכך לדעתם קיים משום כפל לשון ואפליה כלפי בתי החולים הציבוריים מסיבות שאינן ברורות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully