וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אין מצב: השוטרים במצעד האהבה היקשו על הסבבה

11.11.2000 / 8:20

תל אביב באמת השתדלה. הביאו משאיות, הביאו רמקולים ואפילו נשים חשופות חזה אבל 'המצב' או אולי השוטרים לא ממש עזרו לרוח הקלאברית לפרוץ; אז נכון היו 200 אלף איש אבל אילמלא המשאית של פורום באר שבע זה היה הרבה פחות שמח

מאת אסך לוי

תל אביב באמת השתדלה לחגוג אתמול. הביאו את המשאיות, רמקולים ענקים, ציצים חשופים, מוזיקה, משרוקיות אפילו ביקשו מכולם לבוא בלבוש קלאברי למהדרין. גם השמש, זו שנעלמה בימים האחרונים עשתה טובה, אולי אחרונה לאמצע נובמבר, והופיעה כדי לתת את התאורה הנכונה למסיבה.

אבל למרות הכל, למרות 200 אלף האיש, מסיבה לא ממש הייתה שם. קבוצה יחסית קטנה של אנשים הסתובבה משועממת בין המשאיות וניסתה להוציא מגופה ריקוד אחד הגון. בהחלט היו כאלו שהצליחו, אבל הרוב, מה לעשות, היו עסוקים בלשחזר כמה טובות היו המסיבות בשנים הקודמות.

הסיבה כמעט ברורה 'המצב'. "אין. הכל בגלל המצב הביטחוני חבל על הזמן". זו הייתה הפרשנות בקרב מרבית הרוקדים. קלאברים או לא, הרעיון לרקוד בין אלפי אנשים בימים אלו לא ממש הצליח להלהיב. "אנשים מפחדים לבוא למקומות עם הרבה קהל, עם כל השמועות על מכונית תופת שמסתובבת".

כוחות הביטחון, שוטרים כחולי מדים שבדרך כלל לא משתלבים ברקע הקלאברי, התקשו גם הפעם לעשות כן. 1,400 שוטרים אבטחו את המקום, כל כניסה ויציאה ובעצם כמעט כל מטר רבוע של הטיילת. הם אומנם הצליחו לספק תחושה של ביטחון אבל הוציאו את הכיף מהמסיבה. "איך אפשר לרקוד ככה עם כל הכחולים מסביב לעיניים". שאל איש אדום עיניים ומחויך. "זה נראה כמו מסיבה של הוועד למען השוטר". לזכותם של כחולי המדים יאמר שהם באמת השתדלו. עד כדי כך, שהם נמנעו מלעשות את תפקידם הקבוע במסיבות מסוג זה, והתעלמו לחלוטין משיקולי הצריכה של הקהל.

והם בפרוש צרכו. את ענני הגראס אפשר היה להריח בין קבוצות האנשים. למרוץ שגם בתחום הירוק, מציינים הוותיקים כי בשנים הקודמות העננים היו גדולים יותר, ואפשר היה להריחם מרחוק. גם זה כנראה עניין של מצב.

המקום היחיד במצעד האהבה 2000 אליו חדרה תחושת המסיבה, אומרים שבכל שנה זה ככה, היה סביב המשאית של מועדון הפורום הבאר-שבעי. אולי אלו רגשי הנחיתות של אנשי הפריפריה שמגיעים לכרך הגדול וממש רוצים להוכיח שהם הרבה יותר מגניבים. אולי כי הם הרבה פחות טרודים בכל ענייני הביטחון. אבל לא משנה מה תהיה הסיבה - היה שם צפוף, לח, רועש ושמח. "אנחנו מנסים לשמור על האופטימיות, הבאנו כמה אוטובוסים שמחים מבאר שבע, אותנו לא מעניין כלום", מצהיר יוסי שוורץ מבעלי הפורום ואחד ממפיקי האירוע. והוא גם מנחם, "אז לא הבאנו השנה שמות גדולים מחו"ל, אבל הנה הבאנו בחורות חשופות שירקדו על המשאית".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully