וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איים על בעלי "חוות הקופים" - ונשלח לעבודות שירות

תמר נהרי וורד כהן-ברזילי

23.9.2002 / 19:41

יהודה נאון שלח מכתב איום ברצח לבעלי חוות מזור, אם לא יסגרו אותה תוך חודש; נאון אינו פעיל בארגונים נגד ניסויים בחיות אך הושפע מעלונים שקיבל מהם; פרקליטו: הוא מתבודד תמהוני

שישה חודשי עבודות שירות, תשעה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 10,000 שקל נגזרו לפני ימים אחדים על יהודה נאון, שאיים לרצוח את בעלי חוות מזור לגידול קופים לניסויים. נאון, בן 24 ללא עבר פלילי, שיגר בחודש אפריל אשתקד מכתבים שכללו איומים מפורשים ברצח לבעלי החווה. האיומים כללו אולטימטום לסגירת שערי החווה בתוך חודש מיום שליחת המכתב. נאון הודה בשליחת המכתבים, עליהם חתם בשמו המלא, אך הכחיש כל כוונה לממש את איומיו.

המכתבים נשלחו לווטרינר, ד"ר משה בושמיץ, המשמש גם כווטרינר העירוני של הוד השרון, ולאלי הולצמן, מנכ"ל אינטרנט זהב – שניהם בעלי החווה. השופטת, קלרה רג'יניאנו, החליטה לדחות עסקת טיעון שגובשה בין עורך דינו של נאון ובין הפרקליטות, וגזרה עליו עונש חמור יותר. בא כוחו של נאון, עו"ד אריה צ'צ'ני, מסר כי הוא שוקל לערער על גזר הדין.

נאון הוגדר על ידי פרקליטו כמתבודד תמהוני. לטענת עורך דינו, מכתביו כללו בדותות שונות ומשונות: הוא תיאר עצמו במכתבים כ"חולה איידס שאין לו מה להפסיד" – בשעה שאינו חולה כלל, ואילו את כלי הרצח תיאר כ"רובה ה-M-16 שאחי הקטן מביא אתו הביתה מהצבא" – בשעה שלנאון אין אח ולא רובה אם-16. אלה, לדעת הסנגור והפרקליטות, היוו ראיות לחוסר הכוונה והיכולת לממש את האיומים. השופטת גרסה, כי מדובר בעבירה חמורה ביותר, וכי העונש שהוטל על נאון אינו עומד בקנה אחד עם חומרת העבירה.

מכתב האישום עולה כי נאון, שאינו פעיל באף אחת מאגודות בעלי החיים, החליט לשלוח את מכתבי האיום לאחר שנחשף לראשונה לחומר הסברה של אחת האגודות על המתרחש בחוות מזור. החווה, הנמצאת במושב מזור ליד פתח תקווה, הוקמה לפני כעשר שנים. מצויים בה כאלף קופים מסוג מקק, הנמכרים לצורך ניסויים במעבדות מחקר בארץ ובחו"ל. בחוברת אליה נחשף נאון צוטט מחקר שבוצע בחווה על ידי דוקטורנטית מאוניברסיטת תל אביב, בו נחשף כי במקום מופרדים באכזריות תינוקות הקופים מאימותיהם בעודם בגיל חצי שנה, בעוד שבטבע נגמלים גורי הקופים בגיל שנתיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully