וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

על ראש המחבלת בוערת סיגריה

10.11.2000 / 17:17

טבעות העשן של שנושפת הטרוריסטית היפנית המבוקשת בעולם כשהיא מעשנת, סייעו למשטרה לזהותה; האירגון בראשו עמדה לפני שנילכדה ביצע את ההתקפה בנמל התעופה לוד בשנת 72'

אתה יכול לברוח, להתחבא ולהתחפש, אבל אתה לא יכול לשנות את האופן בו אתה מעשן. זהו אחד הלקחים ממבצע לכידתה של הטרוריסטית היפנית המבוקשת בעולם, פוסאקו שיג'נובו.

שיג'נובו, בת ה-55, היתה המנהיגה של ארגון השמאל הקיצוני "הצבא היפני האדום", ארגונן טרור ידוע לשימצה, האחראי לחטיפת מטוסים והרג חפים מפשע ברחבי העולם.

הרגלי העישון של שיג'ינובו, המכונה "הקיסרית", היוו רמז חשוב ללוכדיה, המנסים לאתרה מזה 30 שנה. מתברר כי היא נוהגת לנשוף טבעת עשן בכל "שאכטה", ולעשן כאילו היא מעשנת מיקטרת.

עובדה זו היא ששכנעה את השוטרים בעיירה במערב יפן, כי הם אכן מצאו את האישה אותה הם מחפשים, למרות שהערכות המשטרה היו כי היא מתגוררת בלבנון.

"היא בטח חשבה כי השינויים הרבים שחלו בהופעתה עם הזמן ימנעו את זיהויה", אמר אחד מקציני המשטרה.

הצבא היפני האדום נודע בשנות ה-70 בסדרה של התקפות קטלניות, ביניהן חטיפת מטוסים ותפיסת בני ערובה. ההתקפה הידועה ביותר של הארגון היתה בשדה התעופה בלוד ב-1972, בה נהרגו 26 אנשים ונפצעו 78. אחד מאנשי הארגון שהשתתף בהתקפה היה היפני קוזו אוקמוטו, שישב בכלא הישראלי ושוחרר בעיסקת ג'בריל בה שוחררו שמונת חיילי הנח"ל החטופים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully