וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאמץ לאיתורם של 900 אלף עובדי כפיה של הנאצים

10.11.2000 / 15:55

סוכנות המטפלת במהגרים מסייעת לממשלת גרמניה לאתר את הניצולים כדי לשלם להם פיצויים; גרמניה הקציבה 4.5 מיליארד דולר לעניין; עד כה פנו לארגון 60 אלף איש מ-40 מדינות; גרמניה העסיקה כעשרה מיליון עובדים בכפיה בחקלאות, בתעשיה ואף במוסדות השייכים לכנסיה

סוכנות סיוע בינלאומית יוצאת במסע לאיתור עובדי כפייה מתקופת השואה, כדי שאלו יוכלו לתבוע פיצויים ממשלת גרמניה. הסוכנות הוגדרה על ידי ממשלת גרמניה כשותפה לניסיון איתורם של כ-900,000 ניצולים, לאו דווקא יהודים, שאולצו לעבוד בכפייה בתקופת השלטון הנאצי.

סוכנות איי.או.אם (IOM) מטפלת בדרך כלל במהגרים, ולה נציגים במדינות רבות ברחבי העולם. היום מסרה הסוכנות כי אל 19 קוי "הטלפון החם" שפתחה כבר זרמו כ-60,000 פניות מ-40 מדינות, בנוגע לתביעות פיצויים.

ממשלת גרמניה התחייבה להעמיד 4.37 מיליארד דולר לטובת ניצולי מחנות הכפיה. מחצית מהסכום ימומן על ידי 4,650 חברות מסחריות שניצלו את עובדי הכפיה, ומחציתו על ידי הממשלה. עד כה לא העבירו החברות את מרבית הכספים עליהם התחייבו.

על פי ההערכה, כעשרה מיליון אזרחי מדינות אירופיות ואסירים שימשו כעובדים בכפייה בתעשיה, חקלאות, ואפילו בארגונים השייכים לכנסייה בגרמניה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully