וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סופי, אך לא רשמי: בוש מוביל ב-327 קולות בפלורידה

10.11.2000 / 19:36

כך מדווחת סוכנות הידיעות איי.פי; הערב נמסר באופן רשמי כי לאחר ספירת 65 מתוך 67 מחוזות, מוביל בוש ב-960 קולות; הספירה הרשמית מפגרת אחרי ספירת רשתות התקשורת; מחר תבוצע ספירה חוזרת במחוז פאלם ביץ'; תוצאות סופיות ורשמיות יתקבלו רק בעוד שבעה ימים; סבלנות


סוכנות הידיעות איי.פי דיווחה היום כי הסתיימה הספירה מחדש של קולות הבוחרים במדינת פלורידה, וכי הפער בין המועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, למועמד הדמוקרטי, אל גור, עומד על 327 קולות בלבד לטובת בוש.

על פי דיווחי ועדת הבחירות מוביל כעת בוש ב960, לאחר ספירת חוזרת ב-65 מתוך 67 מחוזות הבחירה. כך נמסר הערב, על ידי וועדת הבחירות הרשמית של מדינת פלורידה. עדיין ממתינים לספירה של עוד 2 מחוזות בחירה, ביניהם מחוז פאלם ביץ', שבו רוב יהודי. תוצאות אלו יגיעו רק בימים הקרובים, ועל פי החוק הן יכולות להגיע תוך שבעה ימים.

התוצאות בשלב זה אינן סופית. עדיין נותר לחכות לקולות החיילים, הימאים ותושבי החוץ - כמה עשרות אלפים. התוצאות הסופיות יפורסמו באופן רשמי ב-17 בנובמבר.

בנוסף, מחכים כעת להכרעת בית המשפט העליון של ארצות הברית בעתירה שהגישו שמונה מתושבי מחוז פאלם ביץ' בטענה כי קולותיהם נפסלו כתוצאה מבלבול בטופס ההצבעה. במחוז זה נפסלו 19,000 קולות בוחרים, רובם ככל הנראה דמוקרטים. מצביעים סיפרו כי בשל מבנה הטופס הם הצביעו בטעות למועמד מפלגת הרפורמה, פט ביוקנן. על פי דרישת הדמוקרטים תתקיים מחר ספירה חוזרת של קולות המחוז, שתבוצע באופן ידני.

במחנה בוש אמרו כי הדמוקרטים עושים "פוליטיזציה" לתהליך ספירת הקולות. לדברי בכירים במחנה התוצאות המצביעות על ניצחון לבוש הן למעשה סופיות.

רשתות התקשורת מקדימות את כולם

רשתות הטלוויזיה מדווחות על נתוני ההצבעה מ-66 מתוך 67 מחוזות הבחירה. את הפער בין התוצאות שניתנו הלילה, לבין התוצאות עליהן מדווחות רשתות הטלוויזיה מנמקת מזכירת המדינה של פלורידה בעובדה כי הספירה הרשמית לפי תקנון הבחירות מפגרת אחרי ספירת הרשתות. מכיוון שהרשתות מקבלות את המידע ישירות מהקלפיות ואינן זקוקות 'לתוצאה חתומה'.

שני המועמדים לנשיאות זקוקים ל-270 אלקטורים כדי לזכות בנשיאות ארה"ב. מי שייזכה ב-25 האלקטורים של מדינת פלורידה הוא שיגיע לבית הלבן.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully