וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארגון אמנסטי מאשים את ישראל: מתעללת בילדים פלסטינים

10.11.2000 / 12:36

בדו"ח על התנהגות ישראל במהומות האחרונות מואשמים כוחות הביטחון בהפעלת כוח מוגזם נגד מפגיניםמ פלסטינים; ילדים עוכבו לחקירה בשעות הלילה, הוכו והושפלו; ערבי-ישראלי נגרר על הקרקע לאורך 50 מטר בהפגנה בחיפה

ארגון אמנסטי הבינלאומי מאשים היום את ישראל בהפעלת כוח מוגזם כנגד מפגינים פלסטינים. ישראל מואשמת כי קיימה תהליכי שיפוט אלימים, בכך שעיכבה ילדים פלסטינים באמצע הלילה והעבירה אותם סדרת חקירות תחת לחץ. זאת למרות שלא היה כל צורך ביטחוני או מודיעני לכך וניתן היה לזמן אותם לחקירה בשעה סבירה בבוקר במוקד המשטרה.

נציגי הארגון, היושב בלונדון, ביקרו בירושלים ובצפון ישראל לפני כשבועיים ובדקו את התנהגות ישראל לפלסטינים מאז פרוץ המהומות ב-29 בספטמבר. לטענתם, שוטרי משטרת ישראל הרשו לעצמם לנהוג באלימות כלפי החשודים בהתפרעויות במהומות של השבועות האחרונים. "פלסטינים, כולל ילדים, עוכבו לעיתים תכופות לחקירה באמצע הלילה תחת איומים", אמר אחד מנציגי הארגון. "במספר מקרים דווח כי ילדים הוכו על ידי השוטרים".

הארגון מפרט מקרה של פלסטיני בן 17 שעוכב לחקירה על ידי חיילים, במהלך ההתפרעויות במזרח ירושלים באחד באוקטובר. הנער סיפר כי לילה לפני ששוחרר לביתו מהחקירה נכנסו שוטרים ישראליים לתא שבו הוחזק והחלו להכות באופן שרירותי כ-30 פלסטינים מתחת לגיל 18, תוך שהם צורחים עליהם ומעליבים אותם.

במקרה אחר, דיווח הארגון שבמהלך הפגנה בחיפה עוכב לחקירה ערבי-ישראלי, הוא נגרר ברגליו לאורך 50 מטרים על ידי שני שוטרים כשגבו נפגע ממהמורות הכביש, ובמקביל היכו אותו שני שוטרים באלות. הוא סובל מאז מפציעות חמורות בגבו, משברים בצלעותיו ומפגיעות חמורות בזרועותיו.

באמנסטי ברכו על החלטת האו"ם לפתוח בחקירה שתעסוק בישראל ובשטחים ובהפרת זכויות אדם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully