וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיתון לבנוני: ישראל עומדת מאחורי פיצוץ ביתו של בכיר החיזבאללה בכפר נבי שית

10.11.2000 / 11:13

חיזבאללה: רסיסים שנמצאו בזירה זהים לרסיסי טילים ישראליים, אך ייתכן כי סוכן ישראלי הצליח להניח מטען חבלה בפתח הבית; מקור לבנוני: זהו מסר ישראלי לחיזבאללה, כי צה"ל עדיין מסוגל להשיגו. השאלה המתבקשת: האם ימחל הארגון על כבודו או יפתיע את ישראל בפעולה איכותית

מאת שי שריג

האם ישראל היא שעומדת מאחורי הפיצוץ שארע ביום שני האחרון בביתו של בכיר בחיזבאללה בכפר נבי שית, מזרחית לביירות ודרומית לבעל בק, הידוע כאחד ממעוזי הארגון.

העיתון הלבנוני "דיילי סטאר" טוען הבוקר כי ישראל אחראית על הפיצוץ, בעקבותיו נהרס כליל ביתו של פעיל החיזבאללה הבכיר, דייא מוסאווי, המוכר כמומחה חבלה בארגון. כתבו הבכיר של העיתון מסביר כי הולכים ומצטברים סימנים המעידים על כך שישראל עומדת מאחורי הפיצוץ שארע ביום שני האחרון, לפנות ערב.

מחקירות נסיבות הפיצוץ עולה כי קיימת אפשרות שהבית נפגע מטיל ששוגר ממסוק קרב ישראלי, מאחר שברסיסי הפיצוץ נמצאו חומרים הזהים כמעט לחלוטין לחומרים מהם מורכבים טילים הנמצאים בשימוש ישראל. בכיר חיזבאללה בנבי שית אומר כי מבדיקת רסיסי הפיצוץ בשטח עולה כי הם מורכבים ממתכות וחומרים שזהים כמעט לחלוטין לחומרים מהם מורכבים טילים הנמצאים בשימוש ישראל.

תאונה או פיגוע

עד כה ניסה החיזבאללה להמעיט בחשיבות הפיצוץ ודיווח עליו בצורת הודעה רשמית קצרה, תוך ציון העובדה שככל הנראה מדובר בתאונה בלתי צפויה ושחקירות נסיבות הפיצוץ טרם נסתיימו. העיתון הלבנוני מצטט גורם בכיר בארגון, הטוען כי ככל הנראה לא מדובר בתאונה, אלא בפצצה שהונחה בכניסה לבית והופעלה על ידי ישראל או אחד הסוכנים שלה בכפר. כזכור, ישראל נהגה בעבר להשתמש בשיטה זו, כמו גם בירי טילים ממסוקים, כדי לחסל פעילי חיזבאללה. כך חוסל מזכ"ל חיזבאללה, עבאס מוסאווי, בשנת 92', באזור נבי שית.

קצין יוניפי"ל אישר כי ביום שני האחרון, בשעות אחר הצהרים, הייתה פעילות ערה של חיל האוויר הישראלי בשמי לבנון. מקור בטחוני בלבנון אומר כי ייתכן שמדובר במסר שישראל מנסה להעביר לחיזבאללה, כי זרועה הארוכה עדיין יכולה להשיג את החיזבאללה.

החיזבאללה , כך נראה, הביא בחשבון מראש תגובה ישראלית שכזו, אך השאלה המתבקשת היא האם,
בהנחה שישראל אכן מעורבת כך או אחרת בפיצוץ, ארגון החיזבאללה ימחל על כבודו ולא יגיב באמצעות פיגוע "איכות" או פעולת תגמול כואבת אחרת, ששוב תפתיע את ישראל ואולי תצית את האזור כולו.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully