וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קיצוצים קשים בצבא רוסיה

10.11.2000 / 9:26

רוסיה החליטה על שיחרור 400 אלף חיילים מיחידות סדירות; ההכרזה על תוכנית הקיצוצים מתפרסמת לאחר שורה של דיונים ארוכים בהשתתפות הנשיא פוטין

מועצת הביטחון של רוסיה הכריזה היום על קיצוצים בסדר גודל של חמישית מכמות הכוחות הקיימים כיום בצבא רוסיה. התוכנית היא לשחרר כ-600 אלף חיילים ועובדי צבא בחמש השנים הבאות.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אמר שביטחון המדינה תלוי ביצירת צבא יעיל ומצוייד יותר. ההודעה על הקיצוצים הגיעה לאחר תקופה ארוכה של דיונים. פוטין כבר ביטל בעבר שתי פגישות של מועצת הביטחון בשל העובדה שלא ניתן היה להחליט היכן לקצץ: "כל מחלקה נלחמה חזק כדי לשמור על כוחה", אמר.

עם זאת, מומחים צבאיים מטילים ספק בחשיבות ההכרזה. לדבריהם הצבא יתנגד לקיצוץ ויפעיל לחצים לבטל את ההחלטה. עם זאת, ההודעה יכולה לסמל בעצם את העובדה שרוסיה מקבלת את המצב הקיים, שכבר אין ביכולתה לממן את כוחות הצבא העצומים שעליהם הסתמכה במלחמת העולם הראשונה והשנייה.

לפי תוכנית הקיצוצים מתכנן משרד ההגנה לשחרר 365 אלף חיילים מהיחידות הסדירות. כמו כן יפוטרו 130 אלף אזרחים העובדים עבור הצבא ו-105 אלף אנשי צבא, שלא משרתים בצבא הסדיר, אלא ביחידות כמו משמר הגבול הרוסי, משרד הפנים ושירותי המודיעין.

לדברי רוסיה, מספר אנשי הצבא מגיע לשלושה מיליון, אולם נתון זה כולל גם כוחות לא צבאיים בהגדרתם, כמו משטרה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully