וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שינויים בהיערכות הכוחות הסוריים בלבנון

10.11.2000 / 8:32

בימים האחרונים פינתה סוריה גדוד צבא שהתפרס בצפון לבנון ומספר עמדות סמוך לביירות; לא ברור אם מדובר בשינוי שגרתי או בפריסה מחודשת, לאור ההתנגדות הגוברת והולכת לנוכחות סורית בלבנון

מאת שי שריג

סוריה ביצעה בעשרת הימים האחרונים שינויי היערכות בכוחותיה בלבנון. מקורות בטחון בלבנון מדווחים כי צבא סוריה פינה מספר עמדות ונקודות ביקורת באזור ביירות ומדרום לה. בצפון לבנון פינה גדוד סורי את עמדותיו באזור העיירה בשארי. כתבים זרים מוסיפים, כי בימים האחרונים נראו משאיות צבא סוריות רבות, עם ציוד צבאי גדול, נעות לכיוון מזרח הבוקעא.

לפי שעה, לא ברור אם מדובר בשינויי היערכות תקופתיים-שגרתיים או בצמצום כוחות, זאת לאחר הדרישה, ששבה ועלתה בימים האחרונים מטעם חברי פרלמנט לבנוניים, ובראשם מנהיג הדרוזים, וליד ג'ונבלאט, להסיג בהקדם האפשרי את הכוחות הסוריים מלבנון.

כיום פרוסים בלבנון כ- 35 אלף חיילים סוריים וכמיליון פועלים סוריים, אשר מהווים מקור הכנסה חשוב ביותר לסוריה. אחד התפקידים הלא מוצהרים של הנוכחות הסורית בלבנון הוא להבטיח את מקום עבודתם של מיליון הפועלים הסוריים בלבנון, על רקע קריסת הכלכלה הסורית ואחוזי האבטלה הגבוהים במדינה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully