וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גלובס: תנ"צ מזרחי הורה להאזין לשיחה בין נתניהו וליברמן

10.11.2000 / 6:49

הפרשה החלה לפני שלוש שנים; בעקבות חקירה נגד ליברמן ובניגוד לצו בית משפט הורה מפקד היחב"ל לצוטט לשיחה בין השניים; חוקר שהתנגד - פוטר; המשטרה: לא מוסרים מידע מודיעיני; ליברמן: זהו רק קצה הקרחון

פרשת האזנות חדשה נחשפת היום בעיתון "גלובס". ח"כ אביגדור ליברמן יפנה היום ליועץ המשפטי לממשלה בעקבות בעקבות פרסום הידיעה.

ליברמן ייבקש לבדוק טענה לפיה מפקד היחידה לחקירת פשעים בינלאומיים (יחב"ל), תת ניצב משה מזרחי, הורה לבצע האזנה לשיחה שקיים ליברמן עם ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו, זאת תוך התעלמות מצו בית משפט.

העיתונאי יואב יצחק פירסם כי לפני שלוש שנים פנתה המשטרה לבית המשפט בבקשה להוציא צו שיאפשר להאזין לשיחת השניים בשל חקירה שבוצעה באותו זמן נגד ליברמן. בית המשפט נעתר לבקשה ב-96' אך אסר על האזנה לשיחות בין ליברמן לבין ראש הממשלה.

למרות איסור זה, הורה, לכאורה, מזרחי לצוטט לשיחת השניים ואף הורה להעביר לו עותק מהשיחה. אחד החוקרים, שסירב למלא את הבקשה, נאלץ להתפטר לפני חודש. בתגובה נמסר מהמשטרה כי "אין באפשרותה להתייחס לנושאים בתחום המודיעיני". לדברי ליברמן זהו רק "קצה הקרחון", הוא הוסיף כי יתבע מהיועץ המשפטי לפתוח חקירה מקיפה של הנושא.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully