וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברלין: מאות אלפים בהפגנה נגד אנטישמיות

9.11.2000 / 23:44

מאתיים אלף בני אדם השתתפו בהפגנת הענק; ביניהם קנצלר גרמניה ונשיאה ובכירים נוספים; נשיא גרמניה: לא נסבול ברברית ואלימות; במהלך ההפגנה קראו קדיש על המתים; היום ציינו בגרמניה גם את נפילת ברלין

62 שנים לאחר "ליל הבדולח", בברלין התקיימה הפגנת ענק בהשתתפות בכירים בממשל הגרמני.

בגרמניה, רצו לחגוג את נפילת חומת ברלין, שמצויינת אף היא בתאריך זה, אולם בצמרת הממשל ידעו כי השתתפות בהפגנה על רקע מקרי האלימות הקשים והאנטישמיות הגוברת, תהווה מסר ברור מהיא עמדת הממשל בנושא. השבוע נמסר כי הממשלה החליטה להוציא את מפלגת הימין הקיצוני (NPD), מחוץ לחוק.

כמאתיים אלף איש, צעדו היום ברחובות ברלין, בהפגנת ענק נגד האנטישמיות הגואה במדינה. קנצלר גרמניה, גרהרד שרודר, והנשיא ג'והאנס רואו, צעדו לצד ראשי הקהילה היהודית. ראשי אופוזיציה לצד סלבריטאים ביניהם הטניסאים שטאפי גראף ובוריס בקר. המפגינים צעדו ברחובות ברלין, ונאספו ליד בית הכנסת היהודי בעיר, כשהם קוראים "למרוד למען ההגינות".

מקרי אלימות נגד יהודים ובני מיעוטים הפכו לדבר שבשיגרה בגרמניה, הנשיא רואו, התייחס בדבריו למקרים אלה ואמר לבאי ההפגנה כי גרמניה היא "אומה של סובלנות וחופש שלא תסבול ברבריות ואלימות". קנצלר שרודר בחר להניח זר תנחומים ליד בית הכנסת, בעת שהנוכחים קראו קדיש על המתים. ההפגנה הגיעה לשיאה כאשר הסימפוניה החמישית של בטואבן התנגנה ברקע בניצוחו של המנצח היהודי, דניאל ברנבוים.


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully