וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הורי החטופים למזכ"ל האו"ם: "עזור לשחרר את ילדינו"

9.11.2000 / 21:34

הסנאטורית החדשה, הילארי קלינטון, עמה נפגשו המשפחות הבטיחה לדבר עם הנשיא; ענאן: החטיפה היא הפרת החלטת האו"ם 425; בכירים לבנונים: "ישראל צריכה לחשוב טוב לפני שהיא פותחת באלימות"

הורי שלושת החיילים החטופים בלבנון, קראו היום למזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, לעזור בשחרור בניהם. "הוא המפתח", אמר אביו של החטוף סמל בנימין אברהם, חיים, הנמצא בניו-יורק יחד עם שאר משפחות החטופים, והוסיף "הוא חייב לדבר עם ממשלת לבנון ועם החיזבאללה כדי לשחרר את הילדים, הוא חייב לדון איתם על שחרור הילדים". המשפחות נפגשו עם היום עם הילארי קלינטון, שהבטיחה לדבר עם הנשיא האמריקאי.

החיזבאללה אינו מאשר לצלב האדום או אנשי או"ם לראות את החיילים ולבדוק את שלומם. ענאן עצמו כבר היה בביירות מיד לאחר החטיפה, כדי לנסות ולשחרר את החיילים.

סגן מזכ"ל החיזבאללה, השייח' נעים קאסם, אמר שהדרך היחידה שישראל תקבל חזרה את החטופים היא בתמורה לאסירים פלסטינים ולבנונים. קאסם סירב לומר עם העסקה כוללת גם את החטוף הרביעי, אלחנן טננבאום, שהחיזבאללה טוען שהוא איש מוסד ישראלי.

"אף אחד לא ראה אותם, וזה הכי נורא בשבילנו שאנחנו לא יודעים מה קורה איתם", אמר חיים אברהם והסביר שלפי תוצאות בדיקות הדי.אן.איי, של הדם שנמצא באזור החטיפה, שלושת החיילים נפצעו.

אביו של עומאר סוועד, חסן, פנה ישירות למזכ"ל החיזבאללה, שייח' חסן נסראללה, בבקשה לשחרר את החטופים "הוא מאמין בקוראן ואנחנו מבקשים ממנו להציל את ילדינו, הוא אבא והוא דואג לילדים, אנחנו דואגים לילדים", אמר.

הגבול מתחמם

מאז חטיפת החיילים, חגים מטוסים ישראלים מעל שמי לבנון. בימים האחרונים לבנון מאשימה את ישראל בכוונות תוקפניות כלפיה והזהירה את ישראל שהיא תגיב בצורה קשה אם תותקף.

נשיא לבנון, אמיל לאחוד, אמר כי: "ברק צריך לחשוב היטב לפני שיצא לכזאת מתקפה, כי התגובה תהיה חריפה". והוסיף כי: "ידוע שכלכלת ישראל תלויה בצפון, ישראל צריכה לחשוב טוב לפני שהיא פותחת באלימות".

שר הפנים, אליאס אל-מור, פגש את ראשי הצבא כדי לדון בדרכים לשמור על המצב שנוצר באזור והצהיר כי: "איומים אלה הם עוד הוכחה לתוקפנות הישראלית, ודרך להצדיק התקפות על לבנון".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully