וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר AOL-טיים וורנר, סטיב קייס, נשאר בתפקידו

סוכנויות הידיעות

20.9.2002 / 9:23

סוגיית הדחתו של קייס לא עלתה בישיבת הדירקטוריון שנערכה אתמול; הקריאות להדחתו של קייס התעוררו בעקבות ביצועיה העסקיים וחשד לאי סדרים חשבונאיים

יו"ר AOL-טיים וורנר, סטיב קייס, הצליח לבלום את הניסיון להדיחו מתפקידו בחברה, כך התברר בתום ישיבת דירקטוריון החברה שהתקיימה אתמול.

קריאות להדחתו של קייס התעוררו בקרב כמה מבעלי המניות הגדולים של החברה, בעקבות ביצועיה הלוקים בתחום העסקי ובבורסה, ובשל חשד לאי סדרים חשבונאיים בחטיבת אמריקה אונליין.

"כפי שכבר אמרנו שוב ושוב, סטיב קייס עודנו וימשיך להיות יו"ר החברה", אמרה דוברת AOL בתום ישיבת דירקטוריון החברה.

ישיבת דירקטוריון AOL-טיים וורנר, שנערכה בניו יורק, עסקה במגוון נושאים העומדים על סדר יומה של החברה, ובכלל זה הניסיונות להביא לשיפור התוצאות העסקיות של חטיבת האונליין, אך לא בתפקידו של קייס, מסרו מקורות המקורבים לאירועים.

מאחורי הקריאה להדחת קייס נמצאים בעלי מניות גדולים של AOL-טיים וורנר, ככל הנראה אחד מהם הוא ג'ון מאלון, טייקון הכבלים האמריקאי שמחזיק במניות AOL באמצעות חברת האחזקות ליברטי מדיה. בעל מניות גדול אחר המצדד בהדחת קייס, הוא טד טרנר, לשעבר דירקטור בטיים וורנר.

קייס, מייסדה של אמריקה אונליין, הפך ליו"ר ענקית המדיה AOL-טיים וורנר לאחר שאמריקה אונליין רכשה את טיים וורנר במיזוג הענקי ביותר מסוגו. קייס היה נתון תחת לחץ כבד וביקורת בחודשים האחרונים בשל הידרדרות עסקיה של חטיבת האונליין. AOL-טיים וורנר איבדה את בכורתה כחברת המדיה הגדולה בעולם לטובת ויאקום בשל נפילה של 70% במנייתה מאז השלמת המיזוג, ועברה שינויים גדולים בשורות ההנהלה בחודשים האחרונים.

בנוסף לקשייה העסקיים נתונה AOL עתה תחת חקירת הרשויות בנוגע לחשדות לאי סדרים חשבונאיים. על רקע זה הודח מהחברה לפני כחודש דיוויד קולברן, מנהל העסקות הראשי של אמריקה אונליין, שנחשד במעורבות ברישום כוזב של עסקות במטרה לנפח את הכנסות החברה. בינואר התפטר מתפקידו כמנכ"ל החברה ג'רלד לוין, לשעבר מנכ"ל טיים וורנר ואחד ממובילי המיזוג. בקיץ התפטר בוב פיטמן, יד ימינו של קייס וסמנכ"ל התפעול של החברה. קייס הוא היום הבכיר האחרון מחברת אמריקה אונליין שנותר בראשות AOL-טיים וורנר.

קייס הצליח לשרוד ניסיון הדחה כבר ב-1993, כאשר דירקטורים של אמריקה אונליין ביקשו למזג אותה עם מיקרוסופט, בניגוד לדעתו של קייס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully