וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השער היציג של הדולר נקבע על 4.815 שקלים

אילן מוסנאים

20.9.2002 / 12:48

בנקים מקומיים ומשקיעים זרים בלטו ברכישות ובהיעדר מוכרים הקפיצו את הדולר; בשבוע הבא צפוי הדולר להיסחר בטווח של 4.78-4.85 שקלים

הדולר סיים היום מסחר סוער כששערו היציג נקבע על 4.815 שקלים - גבוה בכ-0.5% מהשער היציג שנקבע אתמול. מחיר זה גבוה בכ-0.7% מהרמות בהן נסחר הדולר אתמול בערב.

אתמול קפץ המטבע האמריקאי בכ-1% לעומת השער היציג של יום רביעי, בעקבות הפיגוע ברחוב אלנבי בתל אביב. גם הודעת סוכנות הדירוג S&P מיום רביעי, בנוגע להפחתת דירוג האשראי של הבנקים המקומיים, נתנה את אותותיה במסחר ותרמה להיחלשות השקל. הבוקר פירסם עיתון "הארץ" ידיעה לפיה גם בסוכנות הדירוג מודי'ס בוחנים את הורדת דירוג האשראי של הבנקים בישראל, אם המצב הכלכלי והפוליטי במשק לא ישתפר.

מחדר העסקות של בנק דיסקונט נמסר כי סיבות אלו, יחד עם חידוש המצור על ערפאת במוקטעה ברמאללה, היו האחראים להמשך הפיחות בשער השקל. המסחר היום היה תנודתי ולווה בהיקפי פעילות גבוהים, תוך שבנקים מקומיים ומשקיעים זרים בולטים ברכישות בדולר. הדולר נסחר היום בין 4.788 שקלים ל-4.824 שקלים.

בדיסקונט מעריכים כי פקיעת אופציות השקל-דולר של חודש ספטמבר, שתחול ביום שלישי, תביא לעלייה בתנודתיות של השוק בימים ראשון ושני, וכי הדולר צפוי להיסחר בשבוע הקרוב בטווח של 4.78-4.85 שקלים לדולר.

גם בחדר העסקות של אקסלנס מעריכים כי הדולר ייסחר בשבוע הקרוב בטווח של 4.78-4.85 שקלים, כאשר הפקיעה והעובדה שימי המסחר בשבוע הבא יהיה קצרים, יגבירו את העצבנות בשוק. היום, היעדר מוכרים שיענו על הביקוש לדולרים, גרם להיחלשות השקל.

באקסלנס סבורים כי המטבע האמריקאי ישמור על רמות גבוהות בתקופה הקרובה. "לנוכח הצרות שנחתו על המשק בתקופה האחרונה, לשוק נוח להחזיק את הדולר ברמות אלה".

באקסלנס מעריכים כי להודעה של מודי'ס לא צפויה להיות השפעה מהותית, שכן הדבר צפוי למדי. "לא הגיוני ששתי חברות הדירוג המובילות בעולם יתנו לבנקים דירוג שונה".

באקסלנס מעריכים כי בטווח הקצר והבינוני, הפחתת הדירוג לבנקים תגרום לעלייה של חוסר היציבות בשוק, כאשר עתה המשקיעים יגבירו את ה"פיקוח" על הממשלה ויבחנו את צעדיה ב"זכוכית מגדלת". אם הממשלה תעביר את התקציב, אזי המסחר בשקל-דולר יירגע, וזאת במיוחד על רקע ההודעה של סוכנות מוד'יס כי אין בכוונתה להוריד את דירוג האשראי של ישראל.

לגבי הירידות החדות שנרשמו אמש בוול סטריט, מציינים באקסלנס כי המתאם בין המצב בוול סטריט לבין המסחר בשקל-דולר, נחלש בתקופה האחרונה. בכל אופן, ברור שהמצב בשוקי העולם לא יתרום למעמד השקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully