וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הספירה מתקרבת לסיומה: יתרון קל לבוש

9.11.2000 / 23:30

לאחר ספירת 63 מתוך 67 הקלפיות, בוש מוביל על גור ב-341 קולות; התוצאות לא יאושרו עד שיספרו קולות המצביעים מחו"ל; מחנה בוש: התוצאות מראות כי למעשה ניצחנו

ספירת הקולות החוזרת בפלורידה מתקרבת לסיומה הלילה ומסתמן תיקו נוסף. לאחר ספירת 63 קלפיות מתוך 67, מוביל המועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, על יריבו הדמוקרטי, אל גור ב-341קולות.

לפי שעה לא נמצאו הבדלים מהותיים בין הספירה הראשונית והספירה החוזרת, ובכירים בוועדת הבחירות של פלורידה יצהירו על התוצאות בשעה 24:30 שעון ישראל. אם לאחר ספירת כל הקולות עדיין יהיה שיוויון בין המועמדים יאלצו להמתין עם האישור הרשמי על תוצאות הבחירות עד לספירת קולות המצביעים בחו"ל, דבר שעלול לקחת עשרה ימים.

במפלגה הדמוקרטית אמרו הערב שבית משפט צריך להתערב בנעשה בפלורידה, ודרשו ספירה ידנית בארבע קלפיות שלדעתם שררו בהם אי סדרים. אם ינצח בוש, יחזור על עצמו מצב שאירע בפעם האחרונה רק בסוף המאה ה-19, כשהמועמד שזכה במרבית הקולות, הפסיד בבחירות בגלל שיטת הבחירות.

משלחת של משפטנים בכירים מטעמו של גור יצאה לפלורידה כדי לפקח על הספירה. המפקחים יבדקו טענות על טפסים מטעים במספר קלפיות, שייתכן וגרמו לאיבוד קולות של מצביעי גור. בשל הפרש הקולות הזעום, התהליך המשפטי עלול להימשך חודשים, גם לאחר שיושבע הנשיא.

במחנה בוש אמרו כי הדמוקרטים עושים "פוליטיזציה" לתהליך ספירת הקולות. לדברי בכירים במחנה התוצאות המצביעות על ניצחון לבוש כבר למעשה סופיות.

ובנתיים,סטודנטים מאוניברסיטת איי. אנד אמ. שבפלורידה הפגינו במחאה על מה שהם מגדירים "אי סדרים בבחירות לנשיאות". הסטודנטים הפגינו מול בניין הממשל בטלאהסי, פלורידה ואמרו: "זוהי הפגנה שקטה כדי לייצג את הבוחרים של פלורידה, אנחנו נשאר כאן עד שישמעו אותנו".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully