וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינדונזיה מבקשת את עזרת האינטרפול במצוד אחר בנו של סוהרטו

10.11.2000 / 16:28

טומי, בנו של הנשיא לשעבר, הורשע בשחיתות והיה אמור להיאסר; עקבותיו נעלמו לפני כשבוע; שלשום הוחלט גם לחדש את המשפט נגד אביו, שגנב על פי החשד חצי מיליארד דולר מכספי המדינה

המצוד המשטרתי אחר בנו של נשיא אינדונזיה לשעבר סוהרטו, עובר היום לזירה הבינלאומית. "אנחנו אמנם עדיין מחפשים בג'קרטה, אבל כבר שלחנו מכתב לאינטרפול בפריס בבקשת סיוע", אמר היום דובר משטרת אינדונזיה, סלהה סאף.

אתמול סרקה משטרת אינדונזיה את רחבי ג'קרטה, בחיפושיה אחר הוטומה "טומי" מנדלה, שהיה אמור להתייצב ולהתחיל בריצוי עונש המאסר של 18 החודשים, שנגזר עליו בעוון שוחד.

עקבותיו של טומי סוהרטו, בן 38, נעלמו בשבוע שעבר. עורכי דינו טוענים כי לא ידוע להם על מקום הימצאו. לדבריהם, הוא סיפר להם בטלפון שקיבל איומים על חייו, ושלא יסכים להיכלא עד שיובטח בטחונו. הרשויות באינדונזיה טוענות שלטומי הוכן תא מאובטח ומאובזר, בגודל שני מטר על ארבעה, עם שירותים וטלוויזיה.

טומי הורשע במעורבות בפרשיית נדל"ן, שגרמה למדינה הפסדים בשווי 11 מיליון דולר, ונידון ל-18 חודשי מאסר באשמת לקיחת שוחד. בנוסף למאסר הורה בית המשפט לטומי לשלם 3 וחצי מיליון דולר למדינה.

מוקדם יותר הורתה הממשלה למשטרה לאסור את טומי בחשד למעורבות בפיצוץ בבורסה בג'קרטה. אז הסגיר את עצמו טומי למשטרה, אולם שוחרר עקב מחסור בראיות.

הנשיא לשעבר יועמד למשפט

שלשום גם החליט בית המשפט העליון של המדינה, כי אביו של טומי, הנשיא לשעבר סוהרטו, יעמוד למשפט בעוון שחיתות. זאת, בניגוד להחלטה קודמת בנושא, שביטלה את המשפט נגדו.

בית המשפט באינדונזיה ביטל לפני כחודש וחצי את המשפט נגד הנשיא לשעבר סוהרטו, לאחר שרופאים קבעו כי הוא אינו כשיר לעמוד למשפט. מיד עם היוודע הדבר פרצו מהומות בג'קרטה הבירה, ושוטרים אף ירו יריות אזהרה מעל ראשי סטודנטים שצעדו לכוון ביתו של סוהרטו כדי למחות על שחרורו. דווח גם על מאות סטודנטים שהשליכו בקבוקי תבערה על המשטרה.

סוהרטו, ששלט ביד ברזל באינדונזיה במשך 32 שנה, השתמש על פי החשד בקרנות צדקה פטורות ממס, כדי להעביר כספים לחשבונות שלו ושל בני משפחתו, ואף חייב חברות מסחריות ופקידי ציבור לתרום לקרנות אלה. ההערכה היא כי הוא גנב כחצי מיליארד דולר מכספי המדינה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully