וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאן נעלם פינגווין מספר 30?

9.11.2000 / 18:34

היעלמותו הביזארית של אחד מפסלי הפינגווינים החביבים הפוקדים את מקומותינו בימים האחרונים מעיבה על אחד מן האירועים התרבותיים החינניים ביותר שידעה ישראלה מזה זמן. בלעדי לוואלה!

מאת עדו פלוק

גניבה מסתורית של אחד מפסלי הפינגווינים מעיבה על אחד האירועים התרבותיים החינניים ביותר שנראו בארץ זה זמן רב. העובדה המפתיעה: הפסל לא נגנב מן הרחוב, אלא ממסיבת ההשקה לפרויקט שערכה החברה המארגנת קריאוסייטקס. מ- 30 פסלים נותרו 29. פסלו של ערן ארליך נעלם כמו פצתה האדמה את פיה.

סיפור שהיה כך היה: פסלי הפינגווינים הוצבו בערי המרכז הגדולות כחלק מפרויקט של חברת קריאוסייטקס. יממה לפני פיזור הפסלים השיקה חברת קריאוסייטקס את הפרויקט במסיבה לעובדיה. כדי להמחיש את הפרויקט דאגה החברה להציב ברחבת הבניין 30 פסלי פינגווינים, כולם ממאגר הפסלים של המבצע. בין 30 פסלי הפינגווינים המייצגים נבחרו גם שני פסליו של ערן ארליך. אחד מהם לא חזר למשאית בסיום האירוע, והוא חסר עד היום.

מחברת פרומרקט האחראית על שינועם, תחזוקתם ושמירתם של הפסלים נמסר כי אכן מדובר בפסל שנעלם מרחבת קריאוסייטקס. ממש יצירת אמנות גנובה? "התכוונו להגיש תלונה למשטרה", אומרים בפרומרקט, "אך חברת קריאוסייטקס עצמה ביקשה שלא נעשה זאת". חשוב לציין כי פסלי הפינגווינים הם פסלים כבדים, ושינועם אפשרי רק בעזרת מלגזה או כלי דומה מיוחד לעניין. בפרומרטק אמרו היום: "מלגזות מהסוג המתאים לשינוע הפינגווינים קיימות רק במתחם קריאוסייטקס", ואף רמזו כי ייתכן ומדובר ב"פעולה מבפנים". הפסל, מכל מקום, עדיין לא נמצא.

עוד מתברר כי בפקודת קריאוסייטקס הגיעו פרומטק ל"הסדר ידידותי" עם האמן, כדי להעביר את הפרשה על מי מנוחות. בקריאוסייטקס סירבו היום להגיב על הידיעה, ונמסר כי העניין בבדיקה.

להבדיל ממעשי הוונדליזם והגניבה שבוצעו בפסלי פינגווינים אחרים מאז שהחל הפרויקט, נודף מהפרשה הנוכחית ריח אחר, מקצועני יותר. מי גנב את הפסל? מדוע מעוניינת חברת קריאוסייטקס להשקיט את העניין ולא להגיש תלונה למשטרה? האם ייתכן שהגנב ומלגזתו הם עובדי קריאוסייטקס?

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully