פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אישום: העבריין הכריח את חברו לקחת אחריות על פגע וברח

   לירן עובד ושי אהרון מואשמים בשיבוש מהלכי משפט לאחר שעובד, חייל לשעבר של העבריין עמיר מולנר, שילם לאהרון 60 אלף שקל כדי שיעיד שנהג באופנוע שלו בלילה שבו היה מעורב בתאונת "פגע וברח". אלא שסרט חתונה שבה השתתף חשף את האליבי שלו

   אישום: העבריין הכריח את חברו לקחת אחריות על פגע וברח
   עריכה: מתן חדד, ניב פוקס

   כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד שני תושבי רמת גן, העבריין לירן עובד, שהוגדר בעבר חייל של העבריין עמיר מולנר ונחשב כיום לאיש החזק בעולם הפשע של רמת גן, וחברו שי אהרון, בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות. עובד נעצר בסוף השבוע בחשד שניסה "לשתול" את אהרון כנאשם אחר בתאונת "פגע וברח" שבה היה מעורב, על פי החשד, באוקטובר 2014. מכתב האישום עולה כי עובד שילם עשרות אלפי שקלים לחבר שנקלע לחובות כדי שיעיד שהוא זה שנהג בכלי הרכב בליל התאונה.

   לפני התאונה בילה עובד, אחד היעדים המרכזיים של מחוז תל אביב במשטרה, יחד עם חברו ניר כוכבי, גם הוא יעד מודיעיני של ימ"ר תל אביב, בחתונה בפתח תקווה. בשלב מסוים עזבו השניים את המקום על האופנוע של עובד, ונסעו לכיוון שכונת נווה יהושע ברמת גן. על פי כתב האישום, כשהגיעו לרחוב נגבה בעיר, הם התנגשו בעוצמה בצעיר שרכב על אופניים חשמליים. מעוצמת התאונה סבל רוכב האופניים משברים בגפיים ומחבלות, ומצבו הוגדר קשה. גם כוכבי נפצע באורח קשה מאוד, הוא איבד את הכרתו ונחבל בכל חלקי גופו. לפי כתב האישום, מיד לאחר התאונה הפקיר עובד את הפצועים במקום, עלה על האופנוע ועזב את הזירה.

   עוד ידיעות בוואלה חדשות:
   נתניהו בקונגרס: "הפסקת הסנקציות - רק כשאיראן תפסיק תוקפנותה"
   בכיר בבית הלבן ל-CNN: נתניהו כולו דיבורים - ואפס מעשים
   הר געש התפרץ בצ'ילה: "הישראלים לא ידעו מה לעשות, היינו בהלם"

   עמיר מולנר באולם בית המשפט המחוזי בת"א - אוקטובר 2009 (אורי לנץ)
   בעבר נחשב עובד לאחד מחייליו. עמיר מולנר (צילום: אורי לנץ)

   לחוקרי אגף התנועה שהגיעו לזירה אמר כוכבי הפצוע שהוא לא יודע מי הסיע אותו על האופנוע. אלא שהחוקרים הצליחו לאתר את כלי הרכב ומצאו עליו סימנים שהתאימו, לטענתם, לפגיעות שנגרמו מהתאונה. עובד, בעל האופנוע, הכחיש את החשדות נגדו וטען כי מפתחות כלי הרכב מונחים דרך קבע מתחת למושב הנהג, וחבריו נוהגים לשאול אותו מתי שהם חפצים מבלי לבקש רשות. למרות גרסתו, סימני החבלה שמצאו החוקרים על גופו, אשר תאמו לפגיעה שספג האופנוע, הכריעו את הכף והביאו להגשת כתב אישום, שבו יוחסו לו סעיפים של גרימת תאונה והפקרה.

   במשטרה ובפרקליטות העריכו כי הוא עשוי לקבל עונש של שנתיים מאסר בפועל, אם יורשע. אלא שלאחר הגשת כתב האישום, חלה תפנית בפרשה: תחילה נעלם עובד במשך חודש וחצי ולא התייצב לדיון בבית המשפט. לאחר מכן הוא התייצב במשרדי אגף התנועה של משטרת תל אביב עם חברו שי אהרון, וזה הודיע לחוקרים כי הוא זה שנהג באופנוע בליל התאונה. הוא התאים את גרסתו לזו של עובד וסיפר שלקח את האופנוע מביתו, ומיד לאחר התאונה השיב אותו. כדי ליצור אליבי, כך הוא טען, הוא נסע לחתונה של חבר בפתח תקווה.

   "יש לעובד גב של שני ארגוני פשיעה חזקים"

   בהמשך התייצב כוכבי, שהיה על פי החשד עם עובד בליל התאונה, במשטרה, סיפר ששב אליו זיכרונו וכי אהרון הוא זה שנהג באופנוע בליל התאונה. בשלב זה החלו לחשוד בפרקליטות כי לפניהם ניסיון לשבש הליכי המשפט ו"לשתול" נאשם אחר בתאונה. "הם ביקשו מאתנו לחקור את העניין בצורה מעמיקה", סיפר השבוע רב-פקד אבי אוחיון ממרחב דן של המשטרה. החוקרים מיהרו לבצע בדיקה של מכשירי הטלפון הניידים של השלושה כדי להבין היכן היו בערב התאונה וזיהו מיד שעובד וכוכבי נכחו בה, ואילו אהרון בילה את כל הערב באזור התעשייה של פתח תקווה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   שי אהרון בסרטון החתונה

   במסגרת החקירה איתרו החוקרים ידידה שאיתה התכתב אהרון באותו לילה, והיא סיפרה למשטרה שהוא בילה בחתונה מ-21:00 בערב ועד 4:00 לפנות בוקר, ואף שלח לה תמונות מהאירוע. בשלב זה התמקדו החוקרים במניע של אהרון והבינו כי הוא שקוע בחובות. הם איתרו את אחד מבעלי החוב, וזה סיפר להם כי לפני כמה ימים הגיעו אליו עובד ואדם נוסף והודיעו לו כי הם קונים את החוב של אהרון, בסך 60 אלף שקלים. "הם אמרו לו 'שי אהרון לא חייב לך מרגע זה שקל. כל החוב הוא שלנו, אל תדאג, אתה תקבל את הכסף בימים הקרובים'", סיפר רב-פקד אוחיון.

   בניסיון לחזק את הראיות המצביעות על כך שמדובר בניסיון הפללה שנועד לחלץ את עובד ממאסר, הוציאו במשטרה צווי חיפוש לכל אולמות השמחה באזור התעשייה בפתח תקווה ועברו על כל מצלמות האבטחה עד שזיהו את שי אהרון באחד האולמות בערב שבו אירעה התאונה. "בשלב הבא הוציאו במשטרה צווי חיפוש ותפיסה לתצלומים של אלבום החתונה ולצילומי הווידאו מהאירוע, ומצאו את אהרון מבלה בחתונה ברצף לאורך כל הערב. במשטרה טוענים כי גם בשעת התאונה המדויקת הוא צולם באולם השמחות. "בשלב זה הבנו שאנחנו סגורים עם חומר הראיות", סיפר השבוע גורם במשטרת תל אביב.

   מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו, ומפקד מרחב דן, ניצב-משנה שמעון לביא, אישרו לעצור את כל המעורבים, ובהם עובד, כוכבי ואהרון. "הוא עוסק בהלוואות ובסחיטה. יש לו גב של שני ארגוני פשיעה חזקים", אמר גורם במחוז תל אביב במשטרה. ביום שישי הובאו שלושת החשודים לבית המשפט, ושם הגישה המשטרה הצהרת תובע נגד עובד ואהרון. "אנחנו מאמינים שעכשיו נצליח להרחיק את השניים מהחברה הישראלית למשך כמה שנים", אמר בתחילת השבוע קצין בכיר במשטרת תל אביב.

   לפניות לכתבים:
   גלי גינת: gali.gnt@walla.com
   אבי אשכנזי: aviash123@walla.co.il