וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הוול סטריט ממתין לתוצאות הבחירות לנשיאות

9.11.2000 / 18:30

הנאסד"ק יורד בכאחוז וחצי והדאו ג'ונס רושם ירידה קלה יותר; המשקיעים חוששים שחברות ההיי-טק האמריקאיות יציגו רווחים מדולדלים

מניות הוול סטריט יורדות קלות, בשל החששות מפני הרווחים המדולדלים של חברות ההיי-טק האמריקאיות והציפייה לתוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב.

המסחר בוול סטריט נפתח בירידה של 2.5 אחוז במדד הנאסד"ק, אולם כעת יורד הנאסד"ק ב-1.48 אחוז לרמה של 3183.7 נקודות והדאו ג'ונס יורד ב-0.62 אחוז לרמה של 10,839 נקודות.

"השוק יורד על ידי החששות מהתוצאות של הבחירות לנשיאות והדאגה שהתוצאות העסקיות של חברות אמריקאיות נחלשות יותר ממה שחשבנו קודם, בזמן שהכלכלה האמריקאית נחלשת", אמר ל"רויטרס" אלן אקרמן, אנליסט ראשי בחברת פאנסטוק.

בין המניות היורדות היו מניות הטכנולוגיה, שירדו לאחר שיו"ר י.ב.מ. נתן הערכה מאופקת מאוד לגבי רווחי החברה אתמול. י.ב.מ, שירדה עם פתיחת המסחר בכארבעה אחוז, רושמת כעת ירידה של 1.63 אחוז בלבד.

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה באוקטובר ב-0.4 אחוז, לעומת ציפיה לעליה של 0.2 אחוז בלבד, אבל מדד הליבה, לא כולל את מחירי האנרגיה והמזון, ירד ב-0.1 אחוז.

אמדוקס פרסמה היום את הדו"ח הרבעוני, בו הציגה הכנסות של 315.1 מיליון דולר וצמיחה של 72.4 אחוז בהשוואה להכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד. המדובר בעליה של 6 אחוז יחסית להכנסות ברבעון הקודם. רווחיה של אמדוקס, בניכוי הוצאות חד פעמיות על רכישות, מסתכמים ב-56 מיליון דולר, עליה של 87.6 אחוז יחסית לרבעון המקביל אשתקד ועליה של 9 אחוז יחסית לרבעון הקודם. הדו"ח של אמדוקס עבר את תחזית הרווחים של מריל לינץ' לגבי החברה.

אי.סי.איי עולה כעת בכחצי אחוז, לאחר שהודיעה שחתמה על חוזה לאחד ממוצרי החטיבה האופטית שלה עם חברת הסלולר הגדולה בגרמניה, מנסמן. החוזה צפוי להכניס לחברה 20 מיליון דולר ב-2001.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully