וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות הגז בפי גלילות חוייבו להטמין מיכליהן באדמה

תמר נהרי

19.9.2002 / 17:10

זאת, על פי תנאי רשיון העסק החדשים שקבע בית משפט; חברות הגז יטמינו את המיכלים שברשותן בתוך שנה; המשרד לאיכות הסביבה: התנאים החדשים יקנו ביטחון לתושבי האזור

המשרד לאיכות הסביבה הודיע לחברות הגז בפי גלילות כי בתוך שנה עליהן להטמין את מכלי הגז שברשותן באתר. ההטמנה לה מחויבות החברות היא הטמנה עילית - דהיינו קבירה חלקית של המכלים באדמה, וכיסוי חלקם העליון בשכבת אדמה.

ההודעה נמסרה לחברות, אמישראגז ופז גז, דרך עיריית רמת השרון, על פי החלטת בית משפט באשר לתנאי רשיון העסק שברשותן. בתנאים החדשים ברשיון העסק מחויבות החברות למגן בהטמנה עילית את מכלי הגז עד ל-12 בספטמבר 2003, לכל המאוחר. החל מיום זה לא תאושר אחסנה במקום של גז (גפ"מ) מכל סוג שהוא, אלא אם יהיה ממוגן על פי הנחיות פיקוד העורף.

בתנאי הרשיון החדשים מצוין עוד, כי על חברות הגז להחזיק באתר פי גלילות צוות חירום שיהיה בכוננות 24 שעות ביממה. אנשי הצוות יוכשרו ויצוידו בציוד מקצועי להשתלטות מהירה על תקריות העלולות להתרחש במקום, ויקיימו סיורים ובדיקות לגילוי דליפות גז במתקנים. השר לאיכות הסביבה, צחי הנגבי, ציין כי התנאים החדשים יקנו ביטחון רב יותר לאלפי תושבי האזור והנוסעים הרבים, החולפים מדי יום בסמוך לאתר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully