איום דאעש

כמו הטייס הירדני: דאעש הוביל אסירים כורדים בכלובים

בסרטון חדש של הארגון, נראים 21 שבויים, רובם לוחמי הפשמרגה בעיראק, כשהם מוחזקים בכלובים כפי שהוחזק מועז אל-כסאסבה בטרם נשרף למוות. בסרטון לא נשמע איום מפורש, אך הוצגו קטעים מהוצאות להורג קודמות

סוכנויות הידיעות
22/02/2015
צילום מסך

ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) פרסם היום (ראשון) סרטון חדש, שבו נראים לוחמים כורדים מובלים בכלובים בעיירה בצפון עיראק. בסרטון נראים 21 שבויים, בהם 16 לוחמים ממיליציית הפשמרגה, שני קצינים מצבא עיראק ושלושה שוטרים מהעיר כירכוכ, שנמצאת במרחק של 240 קילומטרים מצפון לבירה בגדאד. החזקתם בכלובים מזכירה את הסרטון שבו הוצא להורג הטייס הירדני מועז אל-כסאסבה, שנשרף למוות.

אסירים כורדים מובלים בכלובים בעיראק. מתוך יוטיוב, צילום מסך
לוחמי דאעש בסמוך לאסירים בכלובים(צילום: צילום מסך, מתוך יוטיוב)

השבויים, שמופיעים כשהם לבושים בחליפות כתומות וראשיהם מורכנים, מובלים אל הכלובים בכיכר כשהם מוקפים בחומות גבוהות ובלוחמי דאעש הלובשים מסכות ונושאים אקדחים. אחד האנשים המופיעים בסרטון מזהיר את הפשמרגה מהמשך הלחימה ב"מדינה האיסלאמית". לאחר מכן, מוצגים השבויים כשהם בתוך הכלובים שהועמסו על משאיות הנוסעות, כשעשרות תושבים וחמושים עומדים בצדי הכביש.

עוד בוואלה!

הברזים נפתחים: "ברז השוקו" של יטבתה חוזר

בשיתוף יטבתה
אסירים כורדים מובלים בכלובים בעיראק(צילום: צילום מסך, מתוך יוטיוב)

לא ברור מתי בדיוק צולם הסרטון והיכו, אבל מקורות כורדיים
מסרו לסוכנות הידיעות הצרפתית כי הוא צולם לפני כשבוע בשוק המרכזי בעיירה אל-חוויג'ה, שנשלטת על ידי הארגון הקיצוני, וממוקמת כ-50 קילומטרים ממערב לכירכוכ. בסרטון לא מושמע איום מפורש על השבויים, אך הם כורעים ברך כשחמושי דאעש אוחזים ברובים ובאקדחים ועומדים לצדם. כמו כן, בסרטון נראים קטעים מסרטונים קודמים של הארגון, בהם שריפתו למוות של הטייס הירדני והוצאתם להורג של 21 השבויים הנוצרים בלוב.

אסירים כורדים מובלים בכלובים בעיראק(צילום: צילום מסך, מתוך יוטיוב)
אסירים כורדים מובלים בכלובים בעיראק(צילום: צילום מסך, מתוך יוטיוב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully