וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הילארי קלינטון הודיעה: לא ארוץ לנשיאות בשנת 2004

9.11.2000 / 15:33

במסיבת עיתונאים ראשונה מאז היבחרה הודיעה הסנאטורית הטרייה כי בשש השנים הבאות היא תתרכז רק בסנאט; הכינה כבר הצעת חוק ראשונה במקביל להמשך תפקידה כאשת הנשיא; גם ביל מתחיל להתכונן לתקופה שאחרי הבית הלבן

הילארי קלינטון הודיעה היום שלא תרוץ לבית הלבן בשנת 2004. "אני עומדת לשרת את שש שנותי כסנאטורית מטעם ניו יורק", אמרה קלינטון במסיבת העיתונאים הראשונה שערכה מאז שנודע שזכתה במושב בסנאט. לחובתה של קלינטון ייאמר בהקשר הזה כי היא ידועה כמי שמשנה את עמדותיה חדשות לבקרים.

קלינטון אמרה שבחודשיים הבאים היא תחלק את זמנה בין תפקידה העומד לפני סיום, כגברת הראשונה של ארצות הברית, כשתלווה את ביל קלינטון בביקור בוויאטנם בשבוע הבא, ובין תפקידה החדש כסנאטורית.

היא הביעה את כוונתה לעבוד בקואליציה רחבה של דמוקרטים ורפובליקנים בנושאים כמו חינוך ובריאות. כנשאלה על קבלת הפנים שתקבל מהסנאטורים הרפובליקנים שהצביעו בשנה שעברה על הדחת הנשיא, בעלה, אמרה: "אני חושבת שיקבלו אותי באופן חיובי".

"אני חושבת שזו הזדמנות אמיתית לעבוד בדרך דו-מפלגתית", אמרה קלינטון, שהביסה את יריבה הרפובליקני ריק לאזיו, בהפרש של 12 אחוזים, כשהיא מקבלת תמיכה רחבה משחורים, היספאנים ונשים. היא אמרה שהצעת החוק הראשונה שתגיש תהיה בנושא של הזנקת הכלכלה במדינת ניו יורק.

העתיד של ביל

לביל קלינטון נשארו עוד חודשיים בבית הלבן, אבל הוא מתכנן כבר את עתידו. לדברי מקורבים, הוא לא מתכוון להיעלם מהשטח.

קלינטון עוזב את הבית הלבן עם חובות כספיים גדולים בחשבונו הפרטי, מהשערוריות בהן היה מעורב, כמו פרשת מוניקה לווינסקי ו"וייטווטר". הוא יצא למסעות נאומים ברחבי העולם, עליהם יקבל כסף, שיאפשר לו למחוק את החובות במהירות. הוא גם צפוי לקבל סכום כסף נכבד על כתיבת זיכרונותיו.

אבל כל זה יהיה רק הקדמה לחזרתו של קלינטון לחיים הפוליטיים. הנשיא, שהיה שותף פעיל במירוץ של הילארי לסנאט, ייעץ לאשתו ולצוות העוזרים שלה לאורך כל הדרך. עם זאת, הוא הקפיד להישאר ברקע כדי שהבוחרים יקבלו את אשתו בזכות עצמה.

"בסופו של דבר", אמרה אחת מהיועצות הקרובות לקלינטון, "אני לא אהיה מופתעת אם הוא יחזור לפוליטיקה – ירוץ לסנאט מטעם ארקנסו, או יקבל תפקיד מדיני אחר. אני לא יכולה לראות אותו נשאר מחוץ למשחק. זה לא מתאים לו".

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully