וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גור מצמצם את הפער בפלורידה

9.11.2000 / 15:51

לאחר ספירה חוזרת של כמחצית מהמחוזות במדינת פלורידה, הצטמצם הפער בין שני המועמדים ל-941 קולות בלבד; בוש עדין מוביל ובשני המחנות ממשיכים לטעון לניצחון; הספירה צפויה להסתיים הערב אולם תאושר סופית רק בעוד עשרה ימים

הפער בין המועמדים לנשיאות, ג'ורג' וו. בוש ואל גור, מצטמצם ועומד כרגע על 941 קולות בלבד. לאחר ספירה חוזרת של כמחצית מ-67 המחוזות של המדינה עולה כי גור מצמצם את פער הקולות מול היריב בוש.

הערב צפויה להסתיים הספירה החוזרת של קולות הבוחרים, אולם האישור הסופי לתוצאות, כולל ספירת קולות אזרחי פלורידה השוהים בחו"ל, עלול להימשך עד עשרה ימים.

שני המועמדים זקוקים לניצחון בפלורידה על מנת לזכות בבחירות לנשיאות, ושניהם הביעו ביטחון כי הספירה המחודשת אכן תביא להם את הניצחון.

הבוקר נודע כי מספר הקולות הפסולים בפלורידה מגיע לכ-20 אלף. כל הקולות הגיעו ממחוז פאלם ביץ', הידוע כדמוקרטי. במפלגה הדמוקרטית טוענים כי המצביעים התבלבלו בין שמו של המועמד הדמוקרטי, אל גור, למועמד העצמאי, פאט ביוקנן, בגלל מבנה מטעה של טופס ההצבעה. שלושה מתושבי פאלם ביץ' עתרו לבית המשפט בדרישה לעריכת בחירות חוזרות במחוז.

התסכול במפלגה הדמוקרטית רב בייחוד על רקע העובדה שגור זכה במרבית קולות הבוחרים בארצות הברית, ובמניין הכללי קיבל 200 אלף קולות יותר מבוש. אם ינצח בוש, יחזור על עצמו מצב שאירע בפעם האחרונה רק בסוף המאה ה-19, כשמועמד שזכה במרבית הקולות, הפסיד בבחירות בגלל שיטת האלקטורים.

משלחת של משפטנים בכירים מטעמו של גור יצאה לפלורידה כדי לפקח על הספירה. המפקחים יבדקו טענות על טפסים מטעים במספר קלפיות, שייתכן וגרמו לאיבוד קולות של מצביעי גור. בשל הפרש הקולות הזעום, התהליך המשפטי עלול להימשך חודשים, גם לאחר שיושבע הנשיא.

בוושינגטון אמר הנשיא היוצא, ביל קלינטון, כי האופן בו התנהלו הבחירות מוכיח את חשיבות ההצבעה של כל אזרח ואזרח.

אחוז ההצבעה בארה"ב היה גבוה מן הצפוי, ועמד על 52 אחוז, קצת יותר מבבחירות הקודמות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully