וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאסר עולם לרוצחו של טל רייכמן בן ה-17

9.11.2000 / 12:33

נהג המונית מכפר קאסם, עדנאן עמאר, שהורשע במעשה, חזר בו מהודאתו ברצח; בהכרעת הדין נקבע כי עמאר ירה בנער, טל רייכמן, בעקבות סכסוך שנתגלע ביניהם; בית המשפט: "היה זה רצח בזוי, הוצאה להורג של נער בשיא פריחתו"

מאת אסף לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר את עדנאן עמאר, נהג מונית מכפר קאסם, ברצח הנער טל רייכמן, באוקטובר אשתקד.

אב בית הדין, השופט נתן עמית, גזר על עדנאן, בן-36, את העונש המירבי הקבוע בחוק על עבירת רצח - מאסר עולם.

תחילת הפרשה לפני כשנה. רייכמן, בן 17 במותו, עבד כסדרן בתחנת המוניות "המקדים" בפתח תקווה, בה שימש גם עמאר כנהג. במהלך העבודה נתגלע סכסוך בין השניים, בעקבותיו, על פי כתב האישום, החליט עמאר לרצוח את רייכמן.

ב-29 באוקטובר 99' שוחחו השניים וסיכמו להיפגש בסמוך לביתו של רייכמן בפתח תקווה. עדנאן הגיע לפגישה חמוש באקדח, והסיע את רייכמן לחורשה הסמוכה לקיבוץ נחשונים. כשהגיעו למקום עצר עדנאן את המונית, יצא יחד עם רייכמן לחורשה וירה בו יריה אחת בעורפו, שהביאה למותו המיידי.

בגזר הדין, כתב השופט כי "היה זה רצח בזוי, אכזר, ממש הוצאה להורג של נער צעיר שהיה בשיא פריחתו".

בתחילת חקירתו במשטרה, הודה עמאר במעשה המיוחס לו. לאחר מכן חזר בו מהודאתו, וטען כי הודה רק בשל הלחץ הכבד שהופעל עליו בחקירה, ובעיקר בשל איומי החוקרים לערב את השב"כ בחקירה, ולהאשים אותו ברצח על רקע לאומני.

התביעה ובית המשפט דחו טענות אלה. "הנאשם הציג גרסה זיגזגית שרובה הגדול שקרית, ומטרתה לתעתע במשטרה ובמשפט", כתב השופט בהכרעת הדין.

באולם בית המשפט ישבו בני משפחתו של עמאר, שהביעו את מחאתם על ההרשעה. הוריו של רייכמן ובני משפחתו, שנכחו אף הם באולם, סרבו להגיב על הכרעת הדין.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully