וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארגון התנזים הכריז על הרמטכ"ל מופז כמבוקש

9.11.2000 / 19:37

בפעולה יזומה בבית סחור השמיד מסוק צה"ל רכב שבו היתה חוליה פלסיטינית בדרכה לבצע פיגוע ירי; באירוע נהרג פעיל בכיר בתנזים וסגנו נפצע קשה; צה"ל: נפגע בכל גורם המסכן חיי ישראלים; ערפאת: זו התפתחות מסוכנת; בארה"ב מגנים: זה עלול להביא להסלמה

כרוז של ארגון התנזים קורא לחיסולם של ראשי צה"ל ומכריז על הרמטכ"ל , שאול מופז כמבוקש. זאת בעקבות חיסולו היום של חוסיין עביאת, פעיל התנועה שלפי צה"ל היה בדרכו לבצע פיגוע טרור נגד בסיס צה"ל באזור בית סחור.

לדברי אלוף פיקוד המרכז, יצחק איתן, עביאת עסק בסחר באמצעי לחימה בלתי חוקיים והיה ממובילי הירי נגד חיילי צה"ל ותושבי שכונת גילה בירושלים. עביאת נהרג מירי מסוקי צה"ל סמוך לבית לחם. לפי מקורות פלסטינים בפעולת צה"ל נהרגו גם שתי נשים פלסטיניות ואדם נפצע קשה.

ראש התנזים, מרואן ברגותי, אמר כי תנועתו תגיב בזמן שתבחר ושהאינתיפאדה תמשיך ביתר שאת. יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר בתגובה על התקיפה כי היא "התפתחות מסוכנת". ערפאת גינה את פעולת צה"ל אך חזר והדגשי את מחוייבותו להמשך המשא ומתן.

מקור בכיר בבית הלבן אמר הערב בתגובה על פעולת צה"ל כי ארה"ב מגנה את הפעולה שעלולה להביא להסלמה במזרח התיכון.

המסוק הפציץ את האוטו בו נסע הבכיר בתנזים

פעיל בכיר בתנועת התנזים נהרג מירי טיל ששיגר מסוק צה"ל לעבר מכונית בה נסע בכניסה המזרחית של בית סחור, ליד בית לחם.

חוסין עביאת, תושב בית לחם, שהיה מעורב בשורה של פיגועים נגד ישראלים. סגנו שהיה עימו נפצע. ב"הארץ" נמסר כי קצין מודיעין פלסטיני, חלאד סלחאת, נהרג אף הוא בהפצצה.

כתוצאה מהירי נפצעו 15 איש, ביניהם עוברי אורח שעברו במקום. מקורות פלסטינים דיווחו, כי שתי נשים, שנפצעו קשה באירוע, מתו מפצעיהן.

דובר צה"ל מסר כי האירוע בבית סחור היה פעולה יזומה של כוחות הביטחון. הפעולה בוצעה לאחר שכוח של צה"ל זיהה חוליה פלסטינית חמושה, שהתמקמה בעמדות מהן בוצעו פיגועי ירי לעבר שכונת גילה וקבר רחל.

בין הפצועים איש תנזים, שיחד עם ההרוג, אחראי להריגתם של שני חיילי צה"ל בתקרית אל-חאדר, בפיגוע מחנה שדמה מתחילת חודש אוגוסט ובפיגוע ירי בבית סחור בהם נהרגו שני חיילי צה"ל. כמו כן, היו מעורבים השניים בירי לעבר שכונת גילה בירושלים מבית ג'אלה.

ראש התנזים בבית לחם, כמאל חמד, אמר כי מתוך הנפגעים באירוע רק ארבעה הם מפעילי התנזים. ראש התנזים, מרואן ברגותי, אמר בתגובה להתקפה, כי מדובר בעליית מדרגה בפעילות צה"ל וארגונו יגיב בפעולת תגמול ובהחמרת ההתקפות בשטחים.

מקורות צבאיים מסרו, כי חוליות נוספות שנערכו לירי, נסוגו עם התקפת מסוק צה"ל. מצה"ל נמסר כי כוחות הביטחון ימשיכו בפעילות יזומה נגד גורמים האחראים להסלמה ואלימות.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully