וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פעילי כך עתרו לבג"ץ: דורשים לחייב את בנייני האומה לארח טקס לזכר כהנא

9.11.2000 / 8:22

הנהלת מרכז הקונגרסים בבנייני האומה אישרה לפעילי כך לקיים בשבוע הבא כינוס לרגל יום השנה לרצח כהנא; בעקבות התערבות חבר הכנסת אופיר פינס בוטל האירוע; "זהו ליקוי מאורות של הנהלת מרכז הקונגרסים", אמר פינס

מרכז הקונגרסים בבנייני האומה בירושלים אישר לפעילי תנועת כך לקיים כינוס לרגל יום השנה העשירי לרצח מנהיג תנועתם, הרב מאיר כהנא. בעקבות התערבותו של יו"ר הקואליציה, ח"כ אופיר פינס (ישראל אחת), שפנה במכתב חריף להנהלת המרכז, בוטל הכינוס.

"זה ליקוי מאורות של הנהלת הקונגרסים", אמר פינס לקול ישראל. "אני יודע מה היה קורה שם: הם היו מפארים את המשנה הגזענית פשיסטית של כהנא, עושים לו נפשות ומנצלים את הטקס כדי להעמיד אותנו באור מגוחך".

מנהלת מרכז הקונגרסים, עדנה רמות, מסרה בתגובה כי בעקבות ההחלטה לבטל את הכינוס, עתרו המארגנים לבית המשפט, והנושא תלוי ועומד בבית המשפט.

יו"ר מרצ, יוסי שריד, הודיע כי אם יינתן לאנשי תנועת כך לקיים את הכינוס, תארגן תנועתו במקום הפגנה גדולה בשם "גזענות לא תעבור". "תנועת כך הוצאה אל מחוץ לחוק, ומי שיצא אל מחוץ לחוק לא יכול להיכנס בשערי בנייני האומה", אמר שריד. "אנו מתעבים כל סוג של גזענות, אפילו אם היא גזענות יהודית".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully