לראשונה בבריטניה: אישה הוסמכה לתפקיד בישוף

הכנסיה האנגליקנית מינתה את אליזבת' ליין לבישוף החדש של סטוקפורט בטקס שנערך בקתדרלה בעיר יורק. אחד הכמרים הפריע לטקס וצעק: "זה מנונגד לתנ"ך". ליין: "רגע היסטורי עבור הכנסייה"

סוכנויות הידיעות
26/01/2015
צילום: רויטרס, עריכה: טל רזניק

הכנסייה של אנגליה הסמיכה היום (שני) בפעם הראשונה אישה לתפקיד בישוף בטקס שנערך בקתדרלת יורק שבצפון אנגליה. הכומר אליזבת' ליין, בת 48, מונתה להיות הבישוף החדש של סטוקפורט בפני קהל של כאלף איש. הטקס נקטע כאשר אחד הכמרים התנגד למהלך.

עוד בוואלה!

מי שידך בין ירמי לאמדורסקי: כמה אתם מכירים את זמרי ישראל?

בשיתוף FRIENDS
אליזבת' ליין, בטקס הכתרתה היום(צילום: רויטרס)

הכומר פול וויליאמסון הפריע להליך ההסמכה וצעק ש"הדבר מנוגד לתנ"ך" אחרי שהארכיבישוף של יורק שאל את הכנסייה אם ליין צריכה להיות מוסמכת כבישוף. אחרי שוויליאמסון, שמתואר כ"מפגין סדרתי" הביע את התנגדותו, שאל ג'ון סנטמו את הנוכחים פעם נוספת אם יש התנגדת. משלא הושמעה התנגדות, הושלם הליך ההקדשה.

"מדובר ברגע מרגש", סיפרה הבישופית הטרייה. "זהו רגע בלתי נשכח עבורי ואנשים רבים בירכו אותי. למעשה, מדובר ברגע היסטורי עבור הכנסייה", הוסיפה ליין.

בחודש נובמבר האחרון אימצה הכנסייה באופן רשמי את התקנה המאפשרת לנשים להתמנות לתפקיד בישוף, אחרי ויכוח שנערך במשך כמה עשורים על האפשרות שנשים יוסמכו לתפקיד כמרים ובישופים.

הטקס, היום(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully