וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המתנחלים: נקיים את התפילות בקבר רחל למרות האיסור

9.11.2000 / 7:13

הרמטכ"ל הורה אמש על ביטול התפילה מחשש לביטחון המתפללים; חנן פורת: גלה כבוד מישראל, זו כניעה לפלסטינים; בשטחים נמשכו בלילה חילופי אש במספר אזורים; היום יתקיימו הלוויותיהם של חמשת הפלסטינים שנהרגו אתמול בעימותים עם צה"ל

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, הודיע אמש כי לא יאפשר את התפילות ההמוניות שהיו אמורות להתקיים היום בקבר רחל לציון יום פטירתה של רחל אמנו. ההחלטה התקבלה בעקבות ידיעות על כך שהפלסטינים מתכוונים להתפרע באזור. עם פרוץ המהומות, לפני חמישה שבועות, נסגר מתחם הקבר, אולם בעקבות בקשתו של הרב הראשי, מאיר לאו, הוחלט להתיר בצורה חד פעמית את התפילות.

העצרת שהיתה אמורה להתקיים בקבר רחל תתקיים בגילה מספר קילומטרים ממתחם הקבר. למרות זאת אמרו המתנחלים כי הם מתכוונים להגיע לתפילה במקום. גם חברי סיעת המפד"ל הודיעו כי יגיעו למחסום הסמוך לקבר רחל ויידרשו להיכנס למתחם הקבר.

חבר הכנסת לשעבר, חנן פורת, אמר כי ההחלטה מהווה כניעה גמורה לפלסטינים. "גלה כבוד מישראל", אמר פורת. גם ח"כ שאול יהלום (מפד"ל) ביקר את ההחלטה של צה"ל למנוע ביקורים בקבר משיקולי ביטחון וכינה אותה "בושה".

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, אמר הבוקר בדרשתו כי אין לבקר בקבר רחל מחשש לפיקוח נפש. רב המקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ, אמר היום לקול ישראל כי חשוב שלא יגיעו מתפללים לקבר רחל אך עם זאת ציין כי "צה"ל צריך לעשות הכל כדי שכל יהודי יוכל להתפלל בקבר".

נמשכו תקריות האש בשטחים

בשטחים נמשכו בלילה תקריות האש. ירי היה לעבר פסגות, גבעת האנטנה, בסיס צה"ל ליד רמאללה, היישוב אלישע ונצר חזני שבגוש קטיף. על מוצב צה"ל בגוש נזרקו שני רימוני רסס, איש לא נפגע.

בקבוק תבערה הושלך אמש על אוטובוס של אגד סמוך לישוב חומש בשומרון. לא היו נפגעים אך לאוטובוס נגרם נזק. בכניסה לקלקיליה השליכו פלסטינים שני בקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל. חילופי אש התקיימו גם בכדים בג'נין, בכיסופים שבגוש קטיף, ובקבר רחל. לא היו נפגעים.

יריות נורו לעבר סיור של צה"ל בכביש אלון סמוך לכפר אל מועייר. לא היו נפגעים וככל הנראה המחבלים הצליחו להימלט. טנקים של צה"ל ירו פגזים לעבר בית סחור, ליד בית לחם, בתגובה על ירי פלסטיני כבד שהתבצע קודם לכן לעבר בסיס שדמה. בחברון השליכו פלסטינים מטען מאולתר לעבר עמדת צה"ל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

חמישה פלסטינים נהרגו אתמול בעימותים עם כוחות צה"ל. הלוויותיהם יתקיימו היום.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully