וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טיפול סיני מהפכני בחולי לב מבוצע בתל השומר

8.11.2000 / 21:02

באמצעות שיטה סינית עתיקה נפתחים עורקים חסומים ללא התערבות כירורגית; השיטה יכולה להחליף את ניתוחי המעקפים והצינתור

מאת מוטי גל

במכון הלב של המרכז הרפואי ע"ש "שיבא" שבתל השומר בטיפול ניסיוני בחולי תעוקת חזה בשיטה שאינה פולשנית, השיטה העתיקה נהוגה ברפואה הסינית, ומיושמת באופן נסיוני במרכז הרפואי, עד כה בהצלחה שהפתיעה גם את הצוותים הרפואיים.

השיטה שנקראת "שיטת ה-ECPT" מזרימה דם בלחץ אוויר מאזור השוק או הירך לאזור הלב, ובכך מוגברת זרימת הדם דרך העורקים לשריר הלב החולה. בדרך זו נוצרים מעקפים טבעיים, ומעקפים ישנים נפתחים בעורקים המספקים דם ללב.

הטיפול מיועד לחולים הסובלים מתעוקת חזה ואינם מועמדים מסיבות שונות לטיפולים קונוונציונלים אחרים כניתוח מעקפים וצינתור. תעוקת חזה גורמת ללחצים מכאיבים בחזה שעשויים להוביל להתקף לב. אולם גם מטופלים אחרים שעברו ניתוח מעקפים או צינתור בעבר יכולים להינות מהטיפול.

הטיפול מתבצע במשך שעה ביום, חמישה ימים בשבוע, במהלך שבעה שבועות. המטופל שוכב במיטה ועל הרגלים מולבשות כריות מתנפחות. באמצעות אק"ג מזהה המכשיר את פעולות הלב ומתחיל, בצורה מתוזמנת עם פעולת הלב, את תהליך ניפוח הכריות ברגליים. בזמן הניפוח עובר דם מהגפיים לאזור כלי הדם המובילים דם ללב. הטיפול מתבצע על ידי צוות אחים ואחיות מהמחלקה לטיפול נמרץ, אשר התמחו בשיטת הטיפול ובפיקוח רופא בכיר ממכון הלב. מהמרכז הרפואי ע"ש שיבא, נמסר כי חולים שעברו את הטיפול לאחרונה דיווחו על שיפור.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully