וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהיגת ארגון הצבא היפני האדום נתפסה לאחר מצוד בן שלושים שנה

8.11.2000 / 20:38

פוסקו שיגנובו היא המנהיגה של ארגון הטרור היפני שאחראי להתקפות קטלניות ברחבי העולם; הארגון אחראי בין היתר להתקפה בשדה התעופה בלוד ב-1972, בה נהרגו 26 אנשים; ההערכה היתה שהיא חיה בלבנון מאז 1970

מנהיגת ארגון "הצבא היפני האדום", אחד מקבוצות הטרור הקיצוניות ביותר בעולם, נתפסה אחרי כמעט 30 שנים של חיפושים. פוסקו שיגנובו, בת 55, נתפסה מחוץ למלון בטקטסוקי, ליד אוסקה במערב יפן, ונלקחה לטוקיו לחקירה.

הצבא היפני האדום נודע בשנות ה-70 בסדרה של התקפות קטלניות, ביניהן חטיפת מטוסים ולקיחת בני ערובה. ההתקפה הידועה לשמצה ביותר של הארגון היא ההתקפה בשדה התעופה בלוד ב-1972, בה נהרגו 26 אנשים ונפצעו 78. אחד מאנשי הארגון שהשתתף בהתקפה היה היפני קוזו אוקמוטו, שישב בכלא הישראלי ושוחרר בעיסקת ג'בריל בה שוחררו שמונת חיילי הנח"ל החטופים.

שיגנובו נכללה ברשימת המבוקשים הבינלאומית לאחר ההתקפה על השגרירות הצרפתית בהאג ב-1974, שבה נלקח השגריר בן ערובה.
המאסר שלה בתוך יפן הגיע כהפתעה משום שההערכה היתה שהיא חיה בלבנון, שם התמקם הארגון בשנות ה-70.

לפי דיווחים בתקשורת היפנית חיה שיגנובו באוסקה מאז יולי השנה כשהיא משתמשת בשם של חברה ככיסוי. המשטרה מוסרת שהיא נרשמה למלון בטקטסוקי תחת שם של גבר והתחפשה כדי להסוות את עצמה.
בעת שהשוטרים לקחו אותה לטוקיו היא צעקה לעיתונאים: "אני נחושה להמשיך ללחום".

ארגון הצבא היפני האדום צמח מתוך התנועה נגד מלחמת ויאטנם, שקמה בשנות ה-60, ומאמין בהרס הקפיטליזם. ב-1971 החליט הארגון ללחום עבור מטרות ערביות ושיגנובו נסעה ללבנון, שם התחברה עם קיצונים פלסטינים. מוקדם יותר באותה שנה, עצרה משטרת טוקיו ארבעה חברים בארגון אחרי שגורשו מלבנון.

פלג נוסף של הארגון חטף מטוס של חברת התעופה היפנית ב-1970, כשהחוטפים מכריחים אותו לטוס לבירת צפון קוריאה, פיונגיאנג. ההערכה היא שארבעה מהחוטפים עדיין חיים בצפון קוריאה, שהעניקה להם מקלט מדיני. נושא זה מעכב את הנורמליזציה ביחסים הדיפלומטיים בין פיונגיאנג לטוקיו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully