וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חמש שנים בלעדיו

8.11.2000 / 20:14

הערב נפתחו אירועי יום הזיכרון הממלכתי לראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל; לאה רבין לא הגיעה לטקס הממלכתי בבית הנשיא בשל מצבה הבריאותי; כ-5,000 בני נוער התאספו בכיכר רבין בת"א והדליקו נרות

מחר יחול יום הזיכרון הממלכתי לראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל. טקס ממלכתי בבית הנשיא תחת השם "נר ליצחק", פתח הערב את אירועי יום הזיכרון לציון חמש שנים להירצחו. הנשיא קצב הדליק נר לזכרו של רבין ואמר: "הפקת הלקחים מהרצח צריכה להימשך משום שהיא אינה רק צורך פוליטי אלא צורך חברתי של כולנו".

הסופר אלי עמיר אמר בטקס כי חמש שנים עברו מאז הרצח ועדיין לא הופקו לקחים. "האלימות המילולית לא פחתה, פסילת הזולת גברה והשיח רווי צעקנות ואלימות".

לאה רבין שעדיין מאושפזת במרכז הרפואי בפתח תקווה, לא הגיעה לטקס בשל מצבה הבריאותי, אולם ילדיה, נכדיה ואחותו של יצחק רבין לקחו חלק באירוע.

נשיא ארצות הברית ביל קלינטון שנפרד מרבין במילים "שלום חבר" לפני חמש שנים, אמר היום בשידור חי ובעברית בטלוויזיה האמריקאית: "לעולם לא נשכח אותך חבר".

עצרת של בני נוער מתקיימית בשעה זו בכיכר רבין בתל אביב. כ-5,000 בני נוער הגיעו למקום והדליקו נרות. ישיבה מיוחדת של הכנסת לציון יום הזיכרון תיערך מחר אחר הצהריים. העצרת הממלכתית תתקיים מחר ליד קברו של רבין בהר הרצל בירושלים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully