וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוסר הוודאות בארה"ב מביא לירידה של 2.7 אחוז בנאסד"ק

8.11.2000 / 18:42

רוב המניות והשווקים האמריקאיים מתנהגים כאילו נצחונו של ג'ורג' וו. בוש מובטח: מניות התרופות, הטבק והנפט, המייחלות לבוש, עולות

חוסר הוודאות לגבי תוצאות הבחירות ימשיך להיות הגורם המשפיע על שוק המניות בארה"ב היום. הנאסד"ק יורד כעת ב-2.7 אחוז לרמה של 3,326 נקודות והדאו ג'ונס עולה ב-0.2 אחוז לרמה של 10,975.

היום בבוקר, לאחר פרסום הידיעה כי המועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, גבר על המועמד הדמוקרטי, אל גור, עלו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בבורסה האמריקאית, אולם לאחר שנודע כי הבחירות עדיין לא הוכרעו וכי תתקיים ספירה נוספת של הקלפיות בפלורידה, הם ירדו חזרה לעמדת המתנה. בשעות הבוקר הנאסד"ק נפל ב-1.4 אחוז לרמה של 3,364.5 נקודות והדאו ג'ונס איבד 0.1 אחוז לרמה של 10,947 נקודות. יש לציין כי רוב השווקים והמניות בארה"ב מתנהגים כאילו נצחונו של בוש מובטח.

בורסות אירופה הגיבו באופן חיובי היום לבחירות והבורסות באסיה הגיבו במגמה מעורבת. הדולר התחזק יחסית לין וליורו.

חלק גדול מהמניות "המזוהות" עם בוש עלו היום, כמו בימים האחרונים, בהם הראו הסקרים שבוש ינצח. כך גם לגבי מניות הנפט, הטבק והתרופות, החוששות מפני מדיניות קשה באם גור ייבחר. מיקרוסופט, שבעיות המונופול שלה יפתרו תחת שלטונו של בוש, עלתה ל-71.88 דולר, אקסון עלתה ב-50 סנט ל-89.5 דולר.

מחירי האג"ח יורדים בגלל החשש שבוש ישתמש בעודפי התקציב לשם קיצוץ במיסים, מה שעלול להוביל ללחצים אינפלציוניים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully