תוניסיה: דמוקרטיה? 3 שנות מאסר לבלוגר שביקר את הצבא

יאסין אל-עיארי נודע כמתנגד חריף למפלגת השלטון ולנשיא החדש, איש המשטר הישן, שנבחר מטעמה. הוא מואשם בהשמצת קציני צבא וגורמי ביטחון. פרקליטו: "הוא משלם את המחיר על עמדותיו הפוליטיות"

סוכנויות הידיעות
נשיא תוניסיה החדש, קאיד באג'י א-סבסי (צילום: רויטרס)

שלטונות תוניסיה עצרו ביום חמישי בלוגר שהורשע בגין השמצת קציני צבא. יאסין אל-עיארי, בן 33, נעצר בשדה התעופה בבירה תוניס עם חזרתו מביקור בפריז והוא יישלח לשלוש שנות מאסר. אל-עיארי נודע כמבקר חריף של מפלגת השלטון "קריאה לתוניסיה" ("נידא תוניס"), שנציגה, באג'י קאיד א-סבסי, זכה השבוע בבחירות לנשיאות.

התביעה הצבאית מסרה כי ב-18 בנובמבר נגזרו על אל-עיארי בהיעדרו שלוש שנות מאסר בגין "השמצת קציני צבאי ובכירים במשרד הביטחון". על פי הצהרת התביעה, אל-עיארי האשים את הגורמים הללו בביצוע מעשי שחיתות. פרקליטו מסר כי אל-עיארי לא היה מודע לפסיקה נגדו וכי גזר הדין "קשה מדי".

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה
"עומד מאחורי כל מילה". יאסין אל-עיארי (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

הבלוגר כתב בדף הפייסבוק שלו כי "הוא עומד מאחורי כל מילה שלו" ועורך דינו הוסיף כי הוא כבר הגיש ערעור על העונש. לדבריו, השימוע נקבע ל-6 בינואר. "המקרה הזה פוגע בחופש הביטוי וזאת הפעם הראשונה שדבר כזה קורה תחת שלטונו של א-סבסי", הבהיר עורך הדין. "מרשי משלם את המחיר על עמדותיו הפוליטיות".

פרט לבלוג, מפעיל אל-עיארי מפעיל גם עמוד פייסבוק, שלו יותר מ-50 אלף עוקבים, היוצא נגד א-סבסי ומפלגתו. בתמונה האחרונה שהעלה לעמוד, נראים כמה אנשים המובילים גמל שעליו הולבשה כרזה הנושאת את תמונתו של א-סבסי.

א-סבסי, כאמור, ניצח בסיבוב השני בבחירות לנשיאות ביום ראשון. מדינות המערב שיבחו את ההליך והכריזו כי מדובר בהוכחה לכך שתוניסיה, שבה נולד "האביב הערבי", הפכה למדינה דמוקרטית. עם זאת, א-סבסי כיהן כיו"ר הפרלמנט במשטרו של הדיקטטור זין אל-עאבדין בן עלי, שהופל במהפכת 2011, והאופוזיציה טוענת כי הוא ישיב את המשטר הישן על כנו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully