וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קולומביה: המורדים חוטפים ילדים כדי לחדש שיחות השלום

13.9.2002 / 15:06

מאז תחילת השנה נחטפו 228 ילדים; ככל הנראה מנסים המורדים לאלץ את הנשיא אוריבה הלוחמני לשוב לשולחן המו"ם; הערכה: גל החטיפות יוביל את אוריבה להסלים המאבק הצבאי באופן משמעותי

המורדים בקולומביה מעבירים את המאבק בממשלה לזירה חדשה – חטיפת ילדים. אתמול חטפו אנשי ארגון "צבא השחרור הלאומי" (אי.אל.אן) שישה ילדים מאוטובוס שהסיע אותם מבית ספרם, סמוך לגבול עם ונצואלה. המורדים שחררו חמישה מהחטופים וממשיכים להחזיק באחד הילדים, אלכסנדר רוחס בן ה-14. ממשלת קולומביה פתחה במשא ומתן זמני עם הארגון, במטרה לשחרר את החטוף.

רוחס הוא הילד ה-228 שנחטף על ידי ארגוני המורדים במדינה מאז תחילת השנה. עד לתקופה האחרונה היוו החטיפות מקור מימון משמעותי שהכניס לכיסי המורדים למעלה מ-100 מיליון דולר בשנה. הבי.בי סי מדווח כי בכל שלוש שעות מתבצעת חטיפה במדינה. אלא שלאחרונה התרבו המקרים בהם נחטפו ילדים בצורה משמעותית ביחס לחטיפות מבוגרים. אחד ההסברים לכך הוא שבמקרה מסוג זה קל יותר לשכנע את ההורים - שיעשו הכל לשחרר את בנם - לשלם את כופר הנדרש. עם זאת, גל החטיפות האחרון אינו נובע, ככל הנראה, ממניעים כלכליים, אלא מרצונם של ארגוני המורדים להחזיר את הממשלה החדשה לשולחן המשא המתן.

מבצע לכיבוש מחצית משטחי המדינה

לאחרונה הודה הממשל בקיום מגעים לחידוש הדיאלוג עם המורדים, במטרה לבחון אם קיים בסיס לחידוש המשא ומתן. ואולם, ככל הנראה הלחץ שמנסים המורדים להפעיל באמצעות החטיפות, עלול להשיג את המטרה ההפוכה ולהוביל את נשיא המדינה, אלבארו אוריבה, להסלים את המאבק הצבאי במורדים.

פרשנים מעריכים כי ארגוני הגרילה טעו בהערכתם את נחישותו של הנשיא, הנוקט מאז בחירתו השנה בקו תקיף ולא מתפשר מול המורדים. אוריבה העביר שורה של תקנות ביטחון חסרות תקדים. מדיווחים עולה כי הוא עומד על סף פעולה צבאית מאסיבית במטרה לכבוש כמחצית משטחיה של המדינה - בהם מחזיקים ארגוני המורדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully