וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התגברות התקריות בשטחים: טנקים ירו על בית סחור

8.11.2000 / 20:26

ארבעה נערים פלסטינים נהרגו בגדה; חילופי אש בגדה וברצועה; הרמטכ"ל ביטל את התפילה ההמונית מחר בקבר רחל; שדה התעופה בדהנייה נסגר עקב רצח הישראלית בבוקר

שורה של תקריות ירי הערב בשטחים: ירי היה הלילה לפסגות. בקבוק תבערה הושלך על אוטובוס של אגד סמוך לישוב חומש בשומרון. לא היו נפגעים אך לאוטובוס נגרם נזק. בכניסה לקלקליה השליכו פלסטינים שני בקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל. חילפוי אש התקיימו גם בכדים בג'נין ובכיסופים שבגוש קטיף, אין נפגעים.

יריות נורו לעבר סיור של צה"ל בכביש אלון סמוך לכפר אל מעאיר. אין נפגעים ונראה כי המחבלים הצליחו להימלט. טנקים של צה"ל ירו פגזים לעבר בית סחור ליד בית לחם בתגובה על ירי פלסטיני כבד שהתבצע קודם לכן לעבר בסיס שדמה. בחברון השליכו פלסטינים מטען מאולתר לעבר עמדת צה"ל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בצהריים נהרג נער פלסטיני, בן 16, בחאן יונס. הפלסטינים טוענים כי הוא נורה בלבו. צעיר נוסף, בן 14 ,נהרג היום במהלך עימותים בין מפגינים לחיילי צה"ל במחסום קרני. גורמים בבית החולים "שיפא" בעזה אמרו כי הוא נורה בצווארו בעת שיידה אבנים לעבר חיילי צה"ל. צעיר נוסף נהרג סמוך לרמאללה. לטענת הפלסטינים מתו היום מפצעיהם שני צעירים נוספים שנפגעו במהומות בימים האחרונים. במרוקו נפטר מפצעיו נער פלסטיני שנפצע במהומות לפני ימים אחדים והוטס לבירה רבאט לקבלת טיפול.

תקריות אלימות היו היום גם בקבר רחל יידו מאות פלסטינים אבנים לעבר כוחות צה"ל. הפלסטינים מדווחים על שלושה פצועים מבין המפגינים. סגן שר הביטחון, אפרים סנה, היה אמור לבקר היום במקום, אולם בגלל המצב הוחלט לבטל את ביקורו. מחר לא תתקיים במקום תפילה המונית לציון יום פטירתה של רחל אמנו. הרמטכ"ל, שאול מופז, החליט על כך מטעמי ביטחון. להערכתו יש חשש לביטחונים של המתפללים. בימין מתחו ביקורת על החלטה זו ואמרו כי על הצבא לאפשר למתפלליחם להגיע למקום ביום חשוב כל כך.

יידוי אבנים היה גם במחסום א-רם צפונית לירושלים. חיילי צה"ל הגיבו בירי כדורי גומי וגז מדמיע. לא נמסר על נפגעים. בכניסה לגוש קטיף יידו פלסטינים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל.

מוקדם יותר היו חילופי אש בסמוך לנווה דקלים. הפלסטינים טענו כי שני מפגינים נהרגו בתקרית, אבל בצה"ל טוענים כי לא יכול להיות שהמפגינים נהרגו מאש החיילים כיוון שאלה ירו באוויר.

צה"ל כיתר הבוקר את קלקיליה בעקבות חילופי האש שהיו בעיר במשך הלילה. שלושה ישראלים נפצעו קל מזריקות אבנים ליד הישוב בית"ר עילית. הפלסטינים דיווחו כי אתמול נהרגו בהתנגשויות עם צה"ל שני צעירים בני 24.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully