וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה אינה רוצה את בוש כנשיא

8.11.2000 / 13:48

מטבע היורו נחלש לאחר פרסום הידיעה כי בוש נבחר לנשיא ארה"ב, כי באירופה חוששים שבוש לא יתערב במסחר המטבעות האירופאיים והיפני; פיחות של 0.3 אחוז נרשם בשער השקל

מטבע היורו נחלש היום לרמה של 85.45 סנט, לאחר שנודע כי המועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, ניצח את המועמד הדמוקרטי, אל גור, בבחירות לנשיאות ארה"ב. אולם לאחר היוודע כי תערך מחדש ספיקת הקלפיות בפלורידה, התחזק מטבע היורו לרמה של 85.8 סנט.

מנהלת "פריקו מנג'מנט", ורד יצחקי, מסרה היום ל"וואלה!" כי בחירתו של בוש אינה רצויה לשווקי אירופה ויפן, משום שמדיניותו הכלכלית מתרכזת בארה"ב. יצחקי: "את בוש לא כל כך מעניין מה קורה מחוץ לארה"ב, ובאירופה ויפן חוששים כי תחת שלטונו של בוש, הם לא יוכלו לבקש עזרה או סיוע חירום אם יצטרכו, למשל כאשר מטבע היורו נחלש". לדבריה, החשש הוא שההתערבות של הבנק האמריקאי, יחד עם מדינות ה-G-7 האחרות להזרמת ביקושים למטבעות נחלשים, לא תקרה בשנית תחת שלטונו של בוש.

מהרגע שהתברר כי הבחירות טרם הוכרעו עלה היורו לרמה של 85.8 (מעט נמוך משערו אתמול שהיה 85.9 סנט) והתייצב עד לפרסום התוצאות הסופיות. יצחקי: "במידה ובוש יזכה, בטווח הקצר נראה החלשות של המטבעות היורו והין והתחזקות של הדולר. בטווח הארוך, כנראה שיהיה תיקון, בעיקר במטבע היורו".

לעומת זאת, לבחירות בארה"ב השפעה מועטה על שוק המט"ח בארץ. לדברי יצחקי, אם השקל ייחלש, אז זה בשוליים. הארועים הבטחוניים ותקריות הירי משפיעים על המסחר במט"ח בארץ יותר מאשר הבחירות. פיחות של 0.3 אחוז נרשם היום בשער השקל והדולר נסחר סביב 4.117 שקל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully