וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דרום אפריקה: שחורים שימשו כ"בובות אימונים" לכלבי המשטרה

8.11.2000 / 12:59

הלם במדינה בעקבות סרטון שהוקרן בטלוויזיה הממלכתית, בו נראים שוטרים לבנים משסים את כלביהם בשלושה בני אדם שחורים; הקצינים צחקו מול תחנוניהם של השחורים, ושיסו בהם כלבים נוספים; הקצינים יועמדו לדין באשמת ניסיון לרצח; שובו של האפרטהייד

דרום אפריקה שבה אתמול לחלום הבלהות ממנו חשבה שכבר התעוררה: אזרחי המדינה הזדעזעו מקטע וידאו ששודר בטלוויזיה, בו נראים שלושה בני אדם שחורים מותקפים על ידי כלבים, ששיסו בהם שוטרים לבנים במסגרת "אימוני" יחידת הכלבים של המשטרה. האירוע התרחש בינואר 98', ונחשף אתמול בשידור הטלוויזיוני.

בסרט ששודר נראים שלושה גברים שחורים נגררים אל מאחורי מכרה זהב נטוש. שם, במשך כחמש דקות התנפלו ונשכו ארבעה כלבים את השלושה. רשת הטלוויזיה העלתה השערה, שמדובר במהגרים לא חוקיים ממוזמביק.

בהמשך הסרט נשלחו לעבר השלושה שני כלבים נוספים, ובעוד הם מתחננים לרחמים, השוטרים המשיכו להכותם, צחקו, והריעו לכלבים.

דובר המשטרה מסר כי שישה קצינים לבנים נעצרו, לאחר שקצינים בכירים קיבלו התראה על הכוונה לשדר את הסרטון בטלוויזיה. הקצינים שנעצרו צפויים להופיע היום בפני בית משפט, שם יואשמו ככל הנראה בניסיון לרצח.

מפקד משטרת דרום אפריקה, ג'קי סלבי, אמר כי "מי שיבצע פשעים גזעניים שש שנים לאחר סיום האפרטהייד במדינה, ייפלט מהמשטרה וייאסר. לדבריו, "אנו עורכים חקירה, ובמידה וימצאו מעורבים נוספים, הם ייעצרו". השר לבטחון פנים, סטיב טסווטה, אמר לאחר צפיה בסרטון: "זה היה מפחיד ומזעזע".

חמש דקות בגיהנום

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully