וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"קראתי לה 'נועה!' אבל היא כבר לא ענתה"

8.11.2000 / 16:09

סיפר אחיינה של נועה דהאן, בת 24 ממושב מבטחים שנהרגה בפיגוע ליד רפיח, שהיה עימה ברכב; שלושה מחבלים התקרבו למכונית בה נסעו השניים וירו בה מטווח קצר; ברק: האירוע מעמיד בספק את כוונתו של ערפאת ליישם את הבנות שארם

מאת אסף לוי

נועה דהאן, תושבת מושב מבטחים בת 24, נהרגה הבוקר בפיגוע הירי ליד מסוף רפיח, בגבול ישראל מצרים. הלוויתה התקיימה היום בצהריים בשעה 15:30 בבית העלמין במרכז צוחר. דהאן, עבדה במסוף רפיח, ונורתה בדרכה אליו.

אחיינה, עוז פרישתא, בן 17, שנסע עימה במכונית, נפצע קל ולאחר טיפול בבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע, שוחרר לביתו. הארגון הפלסטיני, עומר אל-מוכתר, זרוע של הפתח, לקח על עצמו את האחריות לפיגוע.

"הייתי בדרך לעבודה בפעם הראשונה, שדודה שלי נועה סידרה לי. נסענו למסוף רפיח בפעם הראשונה. בדרך ראיתי שלושה ערבים עם נשק במרחק של 15-20 מ', מתחילים לירות עלינו מצד ימין. התכופפתי, לא ידעתי מה קורה, נועה איבדה שליטה על הרכב, והתעלפה או מתה במקום", כך מספר היום לוואלה! חדשות עוז פרישטא, 18 ממושב קלחים, שניצל היום מהפיגוע ברפיח, בו מצאה את מותה נועה דהן ז"ל, דודתו של פרישטא.

"אחרי כמה שניות, ניסיתי להשתלט על הרכב, אז גם הבנתי שנפגעתי מכדור ששיפשף אותי בכתף. ניסיתי להשתלט על האוטו, נועה היתה עלי, הפרצוף שלה התמלא בדם, היא קיבלה כדור ישר בראש, ואז הרכב התהפך. ניסיתי להעיר אותה, קראתי לה "נועה!", אבל היא כבר לא ענתה. יצאתי מהאוטו שהתהפך דרך החלון והלכתי לכביש. לא חשבתי על זה שיכול להיות שהמחבלים מחכים לי ויכולים לגמור אותי. רק עכשיו אני מבין שהם ברחו. אחרי כמה דקות, במזל, עברה מישהי בכביש. עצרתי אותה ונסענו כמה דקות למסוף, שם היו חיילים", הוא משחזר בהתרגשות.

צה"ל הטיל סגר על האזור

מחקירת האירוע עולה, כי שלושה מחבלים הגיעו קרוב לרכב בו נסעו השניים, שלפו את נשקיהם, וירו לעבר המכונית. הרכב איבד שליטה והתהפך. המחבלים נמלטו.

בת דודתה של דהן, סילבי שטיינוורצל, סיפרה על צעירה מלאת חיים, שחזרה רק בימים האחרונים לעבודתה במסוף רפיח. "היא הייתה הכי קטנה במשפחה, כולם אהבו אותה. אין מה לומר, רק דברים בשבחה. היא עבדה במסוף רפיח מאז שהשתחררה מהצבא, ורק בימים האחרונים חזרה לעבודה אחרי שבועיים שבהם אסרו את הכניסה לשם".

בתגובה לפיגוע סגר צה"ל סגר את מסוף הגבול ברפיח, ואת שדה התעופה דהנייה. ראש הממשלה, אהוד ברק, גינה בצהריים את הפיגוע ואמר כי הוא מעמיד בספק את כוונותיו של ערפאת ליישם את הבנות שארם.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully