וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוזי ברעם ויולי תמיר תומכים במצנע

13.9.2002 / 0:08

ברעם: "רמון המועמד הכי מתאים משלושתם, אבל אתה לא יכול להתעלם מהתפיסה של האדם בציבור"; תמיר: "לא מוסרי לשבת על הגדר"; הצלחה לכנס התיקון של מצנע ביקום: יותר מ-3,000 איש באו

אחרי שבועיים רוויי אכזבות רשם אתמול מחנהו של ראש עיריית חיפה, עמרם מצנע, שתי הצלחות במאבק על ראשות מפלגת העבודה. השרים לשעבר עוזי ברעם והפרופ' יולי תמיר הודיעו על תמיכתם במצנע. בנוסף, יותר מ-3,000 איש הגיעו לכנס תמיכה במצנע, לעומת 200 בלבד לפני שבועיים.

השר לשעבר עוזי ברעם הודיע על תמיכתו במצנע בראיון לקול ישראל. עם זאת הבהיר ברעם דחה את הפרסומים לפיהם הוא ישמש כיועץ הפוליטי שלו. כמו כן, ברעם נעדר מכנס התמיכה של מצנע הערב בקיבוץ יקום. ברעם הסביר את היעדרותו מהכינוס של מצנע ביקום בכך שהוא "לא הולך לכנסים פוליטיים".

"מביא פוליטיקה יותר אתית"

על הטענות בדבר חוסר ניסיונו של מצנע, אמר ברעם: "אני חושב שאי אפשר להגיד על אדם שהוא תשע שנים ראש עיר שהוא טירון". "היום צריך מישהו שיכול לאחד את המפלגה, להוציא אותה לדרך (...) די ריאלי לומר, שסיכוי מועמד של מפלגת העבודה להרכיב את הממשלה הבאה הוא לא גבוה (...) אני חושב שהוא יכול להיות יו"ר אופוזיציה, כי הוא יכול לאחד את המפלגה".

ברעם הוסיף: "אני לא רואה שפואד הוא אדם שיכול לעמוד בראש מפלגת העבודה משום בחינה, הוא בטח לא יכול לאחד אותה סביבו. וגם הדבר האחרון שאני רוצה, שפואד ייבחר ותקום מפלגה סוציאל-דמוקרטית ולא נחוץ לאף אחד".

"אני חושב שמצנע הוא מועמד יותר נכון", המשיך ברעם, "הוא מביא פוליטיקה הרבה יותר אתית, שהרבה יותר מריחה טוב – וזה מאוד חשוב בתקופה של היום". לדברי ברעם, "רמון המועמד הכי מתאים משלושתם, אבל אתה לא יכול להתעלם (...) מהעובדה, מהתפיסה של האדם בציבור, ורמון בשלב הזה יש לו בעיה קשה מאוד לעבור את הציבור".

מצנע עצמו אמר בכנס התמיכה בקיבוץ יקום, כי יו"ר העבודה, השר בנימין בן אליעזר, הפך את המפלגה לליכוד ב'. בקול ישראל דווח כי מצנע קרא לרמון להסיר את מועמדותו ולחבור אליו.

"תיקון חצות"

כתבי "הארץ" מזל מועלם ודוד רטנר מוסיפים:

עשרות אוטובוסים ומאות כלי רכב פרטיים הגיעו ליקום בשעות הערב אתמול תחת הסיסמה: "העבודה מחכה למנהיגות אחרת". מאות מהנוכחים צוידו בסטיקרים: "כולנו מצנע". בין הבאים לכנס גם תומכיו של מצנע - השר מתן וילנאי, ח"כ יוסי כץ והסופר א"ב יהושע.

הפרופ' תמיר אמרה בכנס: "לא נכון ולא מוסרי לשבת על הגדר. צריך היה לקבל החלטה. אסור לחכות, כי הפריימריס לפנינו והמאבק לא פשוט, וצריך לנהל אותו עכשיו ולא ברגע האחרון". תמיר קראה אף היא למצנע ולח"כ חיים רמון להקים מחנה אחד.

במטהו של מצנע מכנים את הכינוס בהומור "תיקון חצות". אנשי המטה הפיקו לקחים מהכישלון ונעשתה פעילות ענפה כדי לגייס כמות גדולה ככל האפשר של משתתפים. זאת, במטרה לתקן את הנזק התדמיתי שנגרם למצנע. במטה הסבירו אתמול שמיעוט המשתתפים בכנס הקודם היה תולדה של ארגון לקוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully