וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עמוס ברנס: "סוף סוף יש צדק"

ורד כהן-ברזילי

12.9.2002 / 19:26

הפרקליטות הודתה היום שברנס לא רצח את רחל הלר ז"ל והודיעה שהיא חוזרת בה מהגשת כתב האישום נגדו; ברנס סירב לומר האם הוא מתכוון להגיש תביעה כנגד המדינה כדי שתפצה אותו על סבלו

עמוס ברנס הביע היום שמחה על הודעת הפרקליטות, לפיה היא חוזרת בה מהגשת כתב האישום נגדו. במסיבת עיתונאים שערך אמר ברנס: "זאת החלטה מאוד מבורכת. אני קצת המום, אין לי מילים לתאר אותה". "אני מודע ומשוכנע, שהם הסיקו מסקנות מהחלטתה האמיצה של השופטת דליה דורנר, והגיעו למסקנה חד משמעית, שאין להמשיך במשפט, ולכן היום הזה בשבילי הוא יום ניצחון של הצדק, ניצחון של העם".

המדינה הודיעה הבוקר לבית המשפט המחוזי בנצרת כי היא חוזרת בה מכתב האישום שהגישה נגד עמוס ברנס. ברנס הורשע בשנת 1976 ברצח החיילת רחל הלר, שגופתה נמצאה באזור קיסריה שנתיים לפני כן. בית המשפט העליון קבע במרץ 2002, כי יש לערוך לו משפט חוזר בשל ליקויים שנפלו במשפטו. משמעות הודעת הפרקליטות הבוקר היא כי נמחקו אישומי הרצח נגד ברנס.

ברנס ביקש להזכיר את השופטת דורנר שבהחלטה במרץ השנה סללה את הדרך לזיכויו. "אני חייב לברך ולהעריך ולהוקיר את השופטת דליה דורנר וגם את אהרן ברק שסוף סוף יש צדק בישראל". ברנס הרעיף מילות תודה גם על קציני משטרה בדימוס שסייעו לו במאבקו, עורכי דין, אנשי תקשורת והסניגוריה הציבורית.

בהתייחסו לטענת הפרקליטות, כי הוא איננו זכאי לחלוטין וכי בידיה ראיות רבות המאפשרות את הרשעתו, אמר: "אם הפרקליטות חשבה שהיא כן רוצה לערוך משפט יש לה את הזכות. אני ערוך ומזומן. אדם שלא הולך למשפט זה אומר דרשני".

ברנס סירב לומר אם הוא מתכוון להגיש תביעה אזרחית כנגד המדינה שתפצה אותו על סבלו הרב במשך השנים: "המשפחה שלי נפגעה וילדיי נפגעו במשך 28 שנים, והיום ההחלטה שנפלה היא מבורכת וצריך להמשיך קדימה ולא ללכת אחורה. היום אני נמצא בהווה כאשר אני אגיע לעתיד אני אתייעץ עם עורכי הדין שלי".

משפחת הלר קיבלה ההחלטה

ממשרד המשפטים נמסר כי פרקליטת המדינה עדנה ארבל, שוחחה עם אמה ואחיה של החיילת רחל הלר ז"ל, שהודיעו כי הם מקבלים את החלטה. לטענת הפרקליטות, השניים ציינו כי ניהול משפט חוזר יכביד עליהם מאוד. החלטת הפרקליטות ניתנה על דעת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין.

החיילת רחל הלר, בת 19 מבת ים, נרצחה בליל ה-23 באוקטובר 1974. גופתה העירומה נמצאה בחולות ועליה סימני התעללות קשים. ברנס נעצר כחצי שנה לאחר מכן, הודה ברצח ואף שיחזר אותו. במשפטו טען, כי אולץ לעשות זאת בשל חקירה אלימה שעבר במשטרה, מניעת שינה והפעלת לחץ נפשי כבד. טענותיו נדחו במשפט, אולם ברנס המשיך לטעון לחפותו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully