וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עתירה נגד בניית שכונה חדשה בחיפה

תמר נהרי

12.9.2002 / 17:53

החברה להגנת הטבע ועמותות מקומיות מוחות על שינוי התוכנית המקורית של שכונת רמת חביב; טוענות: מספר הדירות הוכפל והשטחים הפתוחים צומצמו באופן שיפגע באיכות החיים שהובטחה

החברה להגנת הטבע בשיתוף עם עמותות סביבה מקומיות, עתרו היום לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד החלטת הוועדה המחוזית לאשר את תכנית שכונת "רמת חביב" בעיר. בעתירה נטען כי בתוכנית שאושרה בוטל שטח שיועד בתוכנית המקורית לפארק, וכי אחוז השטח הפתוח הוקטן אף הוא למימדים שימנעו את איכות החיים שהובטחה בתחילה לתושבים. העותרות דורשות מבית המשפט לאפשר להן לערער על התוכנית במועצה הארצית לתכנון ולבניה, זאת בניגוד להחלטת הוועדה שלא לאפשר זאת.

השכונה החדשה מיועדת להיבנות במורדות הכרמל המערביים, בשטח של כ-200 דונם. היא כוללת כ-1,300 יחידות דיור שירוכזו ב-14 מגדלים, חלקם בני 22 קומות. בעתירה נטען, כי תכנית זו מהווה שינוי לתכנית קודמת שאושרה וכללה 500 יחידות דיור בלבד ופארק מרכזי של 42 דונם. בתכנית רמת חביב הנוכחית הוקטן השטח הציבורי הפתוח ל-31.5 דונם בלבד, בעוד שהפארק בוטל לחלוטין.

העותרות טוענות עוד, כי התכנית הנוכחית לא נבדקה כראוי מבחינת השפעתה על התחבורה בסביבה ועל השכונות הסמוכות שהמגדלים הגבוהים יחסמו את קו הנוף שלהן. בנוסף נטען כי לא הוכן תסקיר השפעה על הסביבה.

לפי העתירה, אחת הבעיות העיקריות בתכנית היא שהעיריה והוועדה המחוזית מעודדות בניה מאסיבית בצפיפות גבוהה. זאת, באזור בו עתידים לקום פרויקטים נוספים, גם הם בצפיפות גבוהה ולגובה רב. לטענת העותרות כל זאת, מבלי שהוכן מסמך מדיניות שיקבע כיצד יתוכנן האזור כולו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully