וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידות שערים מתונות בפתיחת המסחר בבורסה

8.11.2000 / 10:42

המדדים המובילים רושמים ירידה, למרות ההערכות שהוול סטריט יגיב באופן חיובי הערב על בחירתו של בוש לנשיא; עקב תקריות האש נרשם פיחות בשקל והדולר נסחר ברמה של 4.113 שקל

המסחר בבורסה נפתח הבוקר בירידות שערים.

מדד תל אביב 100 יורד ב-0.86 אחוז לרמה של 491 נקודות, המעו"ף רושם ירידה של אחוז לרמה של 494 נקודות והתל-טק יורד ב-0.9 אחוז לרמה של 487 נקודות. מחזור המסחר לשעה זו מסתכם ב-61 מיליון שקל בלבד.

ירידות השערים נרשמות לאחר המגמה המעורבת בה נסחרו רוב המניות הישראליות בוול סטריט אמש, ולמרות שההערכות הן שהוול סטריט יגיב באופן חיובי הערב לבחירתו של ג'ורג' וו. בוש לנשיא ארה"ב החדש. יש לציין כי ההצבעה היום על הרפורמה במס של שר האוצר, במסגרתה נקבע כי שיעור המס על רווחי הון יעמוד על 25 אחוז, עשויה להשפיע לשלילה על המסחר בבורסה. גם תקריות האש בשטחים ובאזור ירושלים משפיעות לרעה על הבורסה.

מניית טבע ממשיכה לעלות בעקבות הדוחו"ת הכספיים החיוביים שפרסמה אתמול. טבע מרכזת את מחזור המסחר הגבוה ביותר - 30 מיליון שקל ומטפסת ב-5.7 אחוז. אתמול עלתה המניה ב-5.5 אחוז בתל אביב וב-7.6 אחוז בוול סטריט. טבע סיימה את הרבעון השלישי עם מחזור מכירות של 450 מיליון דולר ורווח של 36 סנט למניה, הגבוה ב-2 סנט מתחזית האנליסטים.

מניית נייס עולה ב-2 אחוז במחזור של כ-5 מיליון שקל. פורמולה יורדת ב-2.6 אחוז, לאחר נפילה נוספת של 13 אחוז במניית מג'יק אמש בוול סטריט, לאחר שפרסמה דוחו"ת כספיים מאכזבים. משוב, חברת האם של מג'יק, יורדת ב-7.1 אחוז.

בזק יורדת ב-1.6 אחוז, למרות ששלשום ניתן לה האישור הסופי להפעלת שירותי אינטרנט מהיר. הבוקר פורסמו ידיעות לפיהן בזק מתכננת להפריש למעלה ממיליארד שקל השנה עבור הסכמי פרישה של כ-2,000 עובדים.

לאחר החרפה בארועים הבטחוניים הערב בשטחים ובאזור ירושלים, נרשם פיחות של 0.2 אחוז בשער השקל והדולר נסחר כעת סביב הרמה של 4.113 שקל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully