וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשולי הבחירות: רוס פורש, פולארד מנסה להשתחרר

8.11.2000 / 9:31

המתאם הניצחי לשיחות השלום, דניס רוס, הודיע כי יפרוש מתפקידו בסיום מימשל קלינטון; הפעילים למען שיחרור פולארד לוחצים לשיחרור המרגל האמריקאי-יהודי כמתנת פרידה מקלינטון

ישראל עומדת להיפרד מאחת הדמויות שליוו אותה מקרוב ב-12 השנים האחרונות. מתאם שיחות השלום האמריקאי, דניס רוס, הודיע על כוונתו לפרוש מהתפקיד הנצחי בתום כהונתו של מימשל קלינטון, בחודש ינואר 2001.

רוס החל בתפקידו בתקופת ג'ורג' בוש האב, והתבקש להישאר גם תחת ביל קלינטון. כעת, למרות שבוש הבן הוא נשיא ארה"ב החדש, רוס הודיע שלא ימשיך בתפקידו.

סיום עידן קלינטון משמעותי גם עבור המרגל האמריקאי ג'ונתן פולארד. מנהיגי הקהילות היהודיות בארה"ב, הפועלים לשיחרורו של פולארד הגבירו את הלחץ בנושא בימים האחרונים, לאור החשש כי אם ייבחר ג'ורג' בוש לנשיאות, הדבר יקטין מאוד את הסיכויים לשיחרורו של פולארד מהכלא.

בינואר 1999 הורה קלינטון לראשי המודיעין האמריקאים להגיש מחדש את המלצותיהם בעניין שחרורו האפשרי של פולארד. זרועות המודיעין האמריקאי מתנגדים לכך. "מעריב" כותב הבוקר כי בשבוע שעבר נפגש חבר פרלמנט יהודי עם הילארי קלינטון והתרשם ממנה כי יש סיכוי שהנשיא יחתום על שיחרור פולארד וגירושו לישראל, כ"מתנת פרידה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully