וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיבוב נוסף בקרב הרציקוביץ'-שרף

8.11.2000 / 8:55

מכבי ת"א הגישה אתמול לבורר ההתאחדות את כתב ההגנה לתביעתו של שלמה שרף ואף הגישה תביעה נגדית על סך 2.4 מיליון שקלים

עו"ד של מכבי ת"א אפרים ברק, הגיש אתמול לבורר ההתאחדות הכדורגל, עו"ד עדי זרנקין, את כתב ההגנה לתביעה של מאמן הקבוצה בתחילת העונה, שלמה שרף. העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם היום גם את התביעה שהגישה מכבי נגד שרף, שמסתכמת ב-2.4 מיליון שקלים.

בכתב ההגנה לתביעה של שלמה שרף נגד מכבי ת"א, מציין עו"ד ברק כי שרף החליט להתפטר, לאחר שהובהר לו שדרך הענישה אינה מקובלת על המועדון ועלולה לגרום לנזק. עוד נכתב בכתב ההגנה של מכבי, שהנסיון של שרף להציג עובדה כאילו הוא פוטר, היה מכוון לגרום לכך שמכבי תשלם לו כסף שאינו מגיע לו.

טיעון נוסף כנגד תביעתו של שרף מדבר על כך שלטענת מכבי, שרף לא פוטר ע"י הקבוצה. "שרף בחר לסיים את עבודתו ולהתפטר", נכתב בכתב ההגנה, "בשל חוסר הנכונות של מכבי ושל יו"ר המועדון, לוני הרציקוביץ', לקבל תכתיב כוחני של התובע, להתנגח באופן בוטה בשחקנים ככלל, ובקפטן הקבוצה, אבי נימני בפרט".

עו"ד ברק מציין גם כי "באמירה של שרף 'המאמן תמיד צודק גם אם הוא לא צודק', ששרף חזר והכריז עליה, טמון הזרע להתנהגותו, לטמינת הראש בחול ולסירובו לראות את הנזק שהוא עשוי לגרום אם ימשיך בדרך זו של אני ואפסי עוד. למרות כל המאמצים למצוא פתרון, עמד התובע על דעתו, שהדרך להעניש היחידה המקובלת עליו היא שיתקבל התכתיב שלו, ובמסגרתו הוא התכוון להעניש את השחקן בענישה המלווה ב'טקס משפיל', מעין 'זובור'. הפתרון שהוצע, שכלל ענישה חמורה לשחקן והתנצלות, לא היה מקובל עליו".

בתביעה הנגדית שהגישה מכבי, שכאמור מסתכמת ב-2.4 מיליון שקלים, מצויין כי שרף הביא לקבוצה שני זרים (דידאווה וציטיאשווילי) שאינם מתאימים, ובעקבות כך טוענת מכבי כי היא ניזוקה בסכום המתקרב ל-1.9 מיליון שקלים. מכבי גם טוענת כי הסערה שנוצרה בעקבות עזיבתו של שרף, גרמה לקבוצה נזק כלכלי שהתבטא בהפסד מכירה צפויה של 500 מנויים. לפי חישובי הקבוצה, מדובר בהפסד של חצי מיליון שקלים.walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully