וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הליכוד: החוק לפיזור הכנסת - כבר בשבוע הבא

8.11.2000 / 7:07

החוק צפוי לעבור בקריאה ראשונה בתמיכה של 49 ח"כים מול 44 מתנגדים לכל היותר; הליכוד החליט להעלות את ההצעה למרות הודעת ש"ס כי לא תתמוך בה; יו"ר הקואליציה: "אין זה ראוי להעלות הצעה כזו כאשר ראש הממשלה נמצא בשליחות מדינית בוושינגטון"

לאחר התלבטויות רבות החליטה אמש סיעת הליכוד להביא להצבעה כבר בשבוע הבא את הצעת החוק לפיזור הכנסת. ההחלטה התקבלה פה אחד.

את הצעת החוק הגישו ארבעה מחברי הכנסת של הסיעה. במידה ותקבל, המשמעות היא פיזור הכנסת והליכה לבחירות חדשות.

בליכוד התלבטו לגבי העיתוי המתאים להעלאת ההצעה, עקב הודעת ש"ס כי תעניק רשת ביטחון לממשלה. ש"ס הודיעה כי לא תתמוך בהצעה אם תועלה בשבוע הבא. אולם מכיוון שלקריאה ראשונה אין צורך ברוב של 61 חברי כנסת אלא ברוב רגיל, יש להצעה סיכויים רבים לעבור. על פי ההערכות יתמכו בחוק 49 חברי כנסת ו-34 בלבד יתנגדו לו. אם הח"כים הערבים יתמכו בממשלה, דבר המוטל בספק, יהיו 44 מתנגדים להצעת החוק.

יו"ר הקואליציה, אופיר פינס, אמר בתגובה להחלטת הליכוד כי אין זה ראוי להעלות הצעה כזו בעת שראש הממשלה יהיה בשליחות מדינית בוושינגטון. "תאוות הבחירות הבלתי נשלטת אשר דבקה באריק שרון ובליכוד, וההתחשבנות האין סופית עם ש"ס, מביאה אותם להשיל מעליהם כל זכר לאחריות לאומית ולנסות ולנקוט בצעדים פזיזים העלולים לפגוע בביטחון המדינה". בליכוד אמרו בתגובה כי ממשלת ברק צריכה להתרגל לכך שימיה עברו.

סיעת ש"ס הודיעה כי תעמוד בהבטחתה להעניק לממשלה רשת ביטחון עד לסוף חודש נובמבר. יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ, אמר כי ייתכן שש"ס תמשיך ולהעניק רשת ביטחון לתקופה נוספת, "על פי ההתפתחויות הבטחוניות". בש"ס הבהירו כי רשת הביטחון תקפה רק לגבי נושאים בטחוניים עקב המצב, ולא לגבי נושאים מדיניים וכלכליים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully