וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אש"ף "נמחק" מהנאום האחרון של רבין

8.11.2000 / 7:02

ערב יום הזיכרון הממלכתי לראש הממשלה שנרצח מסתבר כי מהנאום האחרון שלו, המופץ לציבור, צונזרו הקטעים המתייחסים לאש"ף; מהקלטת האחרונה נמחקו תמונותיו של רבין לצד ערפאת; מחר - יום הזיכרון הממלכתי לציון חמש שנים לרצח

ערב יום הזיכרון הממלכתי לציון חמש שנים לרצח יצחק רבים ז"ל, מסתבר כי יש מי שטורח "לשפץ" את מורשתו.
'הארץ' מפרסם היום כי מנאומו האחרון של יצחק רבין בליל הרצח, המופיע ליד אנדרטאות ההנצחה, בחוברות המופצות בבתי ספר, ובאתר האינטרנט של מרכז רבין לחקר השלום, הושמטו משפטים המזכירים את אש"ף כשותף לתהליך השלום. כן הושמטו משפטים בנוגע לשאיפתו של רבין להגיע לשלום עם סוריה. קטעים אלה גם לא הוקרנו בעצרות הזיכרון השנתיות.

במרכז רבין ומקורביו של רבין הופתעו, לטענתם לשמוע על כך. איתו הבר, שהיה ראש לשכתו של רבין, אמר כי אינו יודע מי אחראי לכך. ח"כ אורי סביר, מאדריכלי הסכם אוסלו, אמר כי מקלטת ליל הרצח הוצאו הקטעים בהן נראה רבין במחיצת ערפאת.

מחר יחול יום הזיכרון הממלכתי לראש ממשלת ישראל המנוח, יצחק רבין ז"ל, במלאת חמש שנים להרצחו. העצרת הממלכתית תתקיים ליד קברו של רבין בהר הרצל בירושלים.

ארועי יום הזכרון יפתחו כבר היום, בהדלקת "נר ליצחק" על ידי תלמידים בבית הנשיא בירושלים. אתמול התקיים בכנסת טקס פתיחת תערוכת ציורים וצילומים לזכרו של רבין - רק עשרה חברי כנסת כיבדו בנוכחותם את האירוע.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully