השוטר שנפצע אנוש בפיגוע: חטף כדור עבור חברו השוטר

משפחתו של השוטר, אשר מאושפז בהדסה עין כרם, סיפרה כי הגיע לזירה מיד כששמע את הדיווח הראשוני. כשהמחבלים ניסו לפגוע בעמיתו, הוא גונן עליו בגופו והציל את חייו. לפני ארבעה חודשים בלבד, חגג את הולדת בתו

18/11/2014
צילום: רויטרס, עומר מירון, שי מכלוף, יותם רונן, בני בן-סימון, זק"א, חדשות 10; עריכה: גדי וינסטוק, מתן חדד; קריינות: אביב אברמוביץ'

עשרות בני משפחה סובבים בשעה זו (שלישי) את מיטת החולים של השוטר שנפצע באורח אנוש בפיגוע שאירע הבוקר בירושלים. לדברי בני משפחה וקרובים אשר שהו עמו בבית החולים בשעות הקשות, השוטר ספג את הפגיעות הקשות כשניסה להגן על שוטר התנועה עמו הגיע לזירה - בזכותו הוא נפצע באורח קל בלבד. לדברי הקרובים, מיד לאחר ששמע השוטר את הדיווח על הפיגוע הוא הגיע עם עמיתו למקום, וכאשר התקרבו השניים למחבלים – אחד מהם ניסה לפגוע בשוטר שאליו הוא חבר. השוטר שנפצע גונן עליו בגופו וכך, הציל את חייו.

קרובי משפחתו סיפרו כי הוא נישא לפני כשנה וחצי, ולפני ארבעה חודשים בלבד נולדה לו בת. השוטר, אשר מתגורר בצפון, נוסע מדי יום לעיר הבירה כדי לשרת במשטרת התנועה – כך סיפרו מקורביו. נוסף על השוטר, שישה בני אדם נוספים מאושפזים בבתי החולים בבירה כתוצאה מהפיגוע בבית הכנסת. במהלך הניסיון לנטרל את המחבלים, ניהלו כוחות המשטרה קרב יריות עמם ולאחר זמן קצר – חוסלו השניים.

עוד ידיעות על הפיגוע בבית הכנסת:

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
כוחות הביטחון במקום הפיגוע במהלך הניסיון להתשלט על המחבלים, הבוקר(צילום: רויטרס)

רב-פקד א', חוקר במחלקה לזיהוי פלילי (מז"פ), היה השוטר שחיסל את שני המחבלים ולקח חלק בקרב היריות שהתנהל בזירה העקובה מדם. "הייתי בכניסה לעיר, ושמעתי דיווח בקשר על יריות בשכונת הר נוף. משם נסעתי במהירות לזירת האירוע", שחזר. "הבחנתי בשוטרים שמגיעים לכניסה לישיבה. צמצמתי טווח תוך כדי שאני מוודא שאין ירי נוסף מהגובה. הגעתי לכניסה לישיבה, הבחנתי בשוטר פצוע מירי ובשני מחבלים עם סכינים מגואלים בדם ואקדח רצים לכיווננו. יריתי לעברם עד שנוטרלו, ואז נכנסתי עם שוטרים נוספים לסריקות בתוך הישיבה".

בית הכנסת לאחר הפיגוע, הבוקר(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

בפיגוע, אשר אירע בבית כנסת בשכונת הר נוף בירושלים, נהרגו ארבעה בני אדם – משה טברסקי, בן 59; אריה קופינסקי, בן 43; אברהם שמואל גולדברג, בן 68 וקלמן לוין, בן 55. אחר הצהריים הובאו הארבעה למנוחות בירושלים. טברסקי נטמן ראשון, וכשעה לאחר מכן יצא מסע ההלוויה של שלושת ההרוגים הנוספים מבית הכנסת ברחוב אגסי, בו הם נרצחו, להר המנוחות. "כשאנו סופרים כמה אלמנות ויתומים נוספו לכלל ישראל הבוקר, ארבע אלמנות, 24 יתומים ויתומות ברחוב אחד", אמר הרב יצחק מרדכי רובין, רב הקהילה ורב בית הכנסת שבו התפללו ההרוגים. "כשהם עטופים בטלית ובתפילין, נטבחו ארבעת הקורבנות ועמם עוד פצועים רבים".

המונים בהלווייתו של טברסקי(צילום: נועם מושקוביץ)
בית הכנסת שותת הדם, לאחר הפיגוע(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully